Gdy na dworze wiosna miesza się z latem mamy zdecydowanie więcej energii. Pogoda sprzyja wstaniu z kanapy i spędzaniu czasu naprawdę aktywnie, a perspektywa ostatnich - chyba wszyscy to przyznacie - biernych miesięcy sprawia, że teraz chcemy szczególnie zadbać o nasze zdrowie. Huawei Band 6 musiała więc sprostać niełatwemu zadaniu. Po pierwsze, musiała dostarczyć nam wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zdrowia i treningu, po drugie, musiała wykazać się maksymalną wydajnością, a po trzecie (i chyba najtrudniejsze), zmotywować nas do regularności

Na właściwych torach 

Wszystko zakwitło, na zewnątrz jest coraz cieplej i coraz piękniej, dlatego pierwszy test opaski odbył się w wersji outdoor, a prościej - poszłyśmy pobiegać! Huawei Band 6 oferuje 11 profesjonalnych planów treningowych, które można wykonać samodzielnie w domu oraz na zewnątrz. Do wyboru mamy aż 85 dedykowanych trybów sportowych, wśród których poza bieganiem znajdziesz m.in. jazdę na rowerze, pływanie czy orbitrek. Opaska dokładnie zmierzy efekty każdego z tych treningów. Gdzie je znaleźć? W aplikacji Huawei Zdrowie.

Huawei Zdrowie to prawdziwe kompendium wiedzy o nas samych. Opaska przesyła do aplikacje wszystkie parametry, a aplikacja umożliwia ich monitorowanie i analizę. Wśród jej funkcji znajdziesz raporty miesięczne lub tygodniowe, a tam analizę snu, spalonych kalorii, aktywności i wielu, wielu innych danych, które pomagają szybciej powrócić na "dobre tory". 

Możliwość całodniowego monitoringu natlenienia krwi SpO2 w naszej nowej rzeczywistości jest niezwykle ważna. W przypadku zarejestrowania nieprawidłowych wartości, np. saturacji krwi niższej niż 90%, urządzenie automatycznie powiadomi Cię, włączając alarm dźwiękowy. Dodatkowo, w opasce zastosowano również technologię Huawei TruSeenTM 4.0, wspomaganą przez algorytmy sztucznej inteligencji, która umożliwia monitorowanie tętna w czasie rzeczywistym. Dzięki temu urządzenie wyśle Ci powiadomienie, jeśli puls zacznie rosnąć i zbyt długo pozostaje wysoki. I jeszcze jedno! Opaska pozwala również kontrolować cykl menstruacyjny - pełne przygotowanie, zero zaskoczeń. 

Dodatkowy plus opasce przyznajemy za dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 1,47 cala. Duży wyświetlacz, wyraziste kolory i kontrast, który poprawia widoczność i czytelność, doceniłyśmy szczególnie podczas treningów biegowych. 

Nieważne czy pracujecie w trybie home office, w kawiarnianym ogródku czy w biurze, opaska Huawei Band 6 sprawdzi się idealnie w roli osobistego asystenta. Przypomni Ci o spotkaniach, wyświetli połączenia, SMSy, a także umożliwi sterowanie muzyczną playlistą i pomoże zrobić zdjęcie przy użyciu samowyzwalacza. Dodatkowo, opaskę można dowolnie personalizować - w aplikacji Huawei Zdrowie znajdziesz ponad 100 stylowych projektów tarcz. 

A żeby tego było mało, to Huawei Band 6 wyposażono w wydajny procesor oraz zaawansowane algorytmy oszczędzania energii. Urządzenie po jednym pełnym naładowaniu działa nawet do dwóch tygodni (!). Co więcej, opaska obsługuje szybkie ładowanie za pomocą ładowarki magnetycznej – już 5 minut ładowania pozwala na korzystanie z urządzenia przez dwa dni. Uwielbiamy to, że nie musimy się z nią rozstawać!

Huawei Band 6 w atrakcyjnej ofercie znajdziesz na stronie huawei.pl w 3 kolorach: czarnym, różowym i pomarańczowym.

Czytaj też: Gadżet, który poprawi efektywność Twojego treningu [ELLE.pl testuje]>>