Sporty walki święcą triumfy popularności nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Od kilku lat regularnie opierają na nich swoje treningi modelki i nasze ulubione aktorki. Za co tę dyscyplinę pokochały gwiazdy takie jak Bella Hadid czy Jennifer Aniston? Odpowiedź jest prosta i wcale nie tak zaskakująca - jest to sport niezwykle autentyczny i prawdziwy. Daleko mu do monotonnych zajęć fitness, które lata świetności mają już za sobą. Walka jest naturalnym elementem naszej kultury, już od początków jej istnienia. Stawia nam wymagania i zmusza do ciągłego szlifowania swoich umiejętności. Dodajmy do tego faktor popkultury, która sukcesywnie ustanawia sporty walki motywem przewodnim najlepszych kinowych klasyków. Nic więc dziwnego, że sale klubów sportowych takich jak Academia Gorila pękają w szwach.

Wszystko, co musicie wiedzieć przed pierwszym treningiem

Od czego zacząć?

Na początek musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy znam rekomendowany klub sportów walki w mojej okolicy. Na co zwrócić uwagę? Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim dobra kadra i przyjazna atmosfera. W klubie będziemy spędzać dużo czasu, dlatego najlepiej będzie, jeśli od razu poczujemy się tam swobodnie. Jeżeli w wybranym miejscu czujemy się jak w domu, to nie tylko chętniej, ale też więcej tam trenujemy, a tym samym szybciej się uczymy. Dopiero gdy znajdziemy takie miejsce na mapie swojego miasta, możemy pomyśleć o wyborze konkretnej dyscypliny.

Jaką dyscyplinę wybrać?

Jeśli jesteście zainteresowane walką w stójce lub realną samoobroną z pewnością spodoba Wam się boks tajski. Fani Mameda Khalidova z pewnością wybiorą MMA, a osoby chcące spróbować swoich sił w walce na chwyty świetnie odnajdą się w brazylijskim jiu jitsu. Trenerzy Academii Gorila zaznaczają, że MMA, choć bardzo chętnie oglądane w telewizji, może okazać się niezwykle wymagające fizycznie i technicznie, szczególnie na początku drogi ze sportami walki. Pierwsze kroki warto stawiać na jednej, konkretnej płaszczyźnie walki (stójka, parter, zapasy), a dopiero potem łączyć je w całość.

Jedno jest jednak pewne - niezależnie od tego, na jaką dyscyplinę się zdecydujecie, będzie to ogromna i przede wszystkim pozytywna zmiana w Waszym życiu.

Jak dobrze przygotować się na trening sportów walki?

Wbrew pozorom, samo przygotowanie się do zajęć nie różni się bardzo od pozostałych sportów. Najważniejsze to wyposażyć się w strój do ćwiczeń, który nie tylko nie będzie krępował naszych ruchów, ale także dotrzyma nam tempa nawet podczas najcięższych treningów. Jaki zatem powinien być? Dobrym wyborem będą ubrania szybkoschnące, wykonane z ultralekkiego materiału, które idealnie dopasują się do naszej sylwetki. W tej roli doskonale sprawdzą się te z technologią RUSH od marki Under Armour. Ubrania, w których została wykorzystana ta innowacyjna technologia to modele odszyte z materiałów wzbogaconych o minerały. Efekt? Zwrot energii przy każdym powtórzeniu! 

Najnowsze kolekcje Under Armour z wykorzystaniem innowacyjnej technologii RUSH są dostępne na stronie sportstylestory.com, w UA Brand Houses w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Krakowie oraz w wybranych sklepach sportowych.

Do torby treningowej dorzućcie jeszcze ręcznik, klapki oraz wodę i voilà - jesteście gotowe na pierwsze kroki na ringu!

I najważniejsze - pamiętajcie, że sporty walki nie są dyscypliną zarezerwowaną tylko dla mężczyzn. Połowa osób na salach treningowych najlepszych klubów to właśnie dziewczyny, które cenią sobie wyzwania, luźną atmosferę, bezpieczeństwo i równe podejście instruktorów do kursantów, niezależnie od płci.