Nie przepadasz za aerobikiem? Lubisz sportowe wyzwania i poszukujesz czegoś naprawdę skutecznego? Być może powinnaś spróbować treningu, który bazuje na żołnierskich zasadach. Mowa o boot campie, który staje się bardzo popularny również w Polsce. Jest to nowatorski program ogólnorozwojowy, oparty na ćwiczeniach siłowych i wytrzymałościowych. U nas znany jest raczej jako opcja wyjazdowa. Sportowe obozy boot camp'owe doceniło już wiele osób. Wszystko dlatego, że kilka intensywnych  treningów naprawdę daje w kość. Z pewnością poczujesz zmęczenie, ale w zamian możesz oczekiwać szybkch rezultatów.

Nie trzeba było długo czekać, aż z żołnierskich metod zaczną korzystać trenerzy, opracowując swoje własne programy. W Stanach Zjednoczonych wiele gwiazd zdecydowało się na tzw. Barry’s Bootcamp, czyli trening interwałowy z wykorzystaniem sztang, taśm, ciężarków oraz bieżni. Łączy więc w sobie ćwiczenia zarówno siłowe jak i intensywne kardio. Wprowadzenie interwałów pozawala z kolei na szybsze spalanie kalorii i podkręcenie metabolizmu. Tempo jest szaleńcze, bo celem jest spalenie nawet 1000 kalorii.
Barry’s Boot Camp przekonało już Kim Kardashian, Jessikę Biel czy Sandrę Bullock.

Jeśli interesują się podobne opcje, wypróbuj boot camp’u organizowanego w Polsce. Wyjazdami i plenerowymi treningami zajmują się m.in. takie firmy jak: Fit Boot Camp, czy Boot Camp Polska.

Czytaj także:

Odchudzanie - siłownia czy aerobik?>>

Aniołki Victoria's Secret fankami baletu>>