adidas Runners to globalna społeczność, która łączy ludzi o różnych zainteresowaniach, zawodach, ale z tą samą pasją – pasją do sportu, a przede wszystkim do biegania.

– opisuje marka. Misją projektu jest tworzenie środowiska, w którym można komfortowo trenować, spotykać się i nawzajem inspirować, by być jeszcze lepszym biegaczem, sportowcem, a w konsekwencji także lepszym człowiekiem. W tej grupie nie ma miejsca na rywalizację – liczy się wsparcie, inspiracja i wzajemne motywowanie się do przekraczania własnych granic. W Warszawie adidas Runners znamy już od 2017 roku, kiedy to projekt po raz pierwszy pojawił się w Polsce na Powiślu. Kapitanem warszawskiej grupy jest Paweł Machowski.

adidas Runners w Poznaniu 

3.    Poznań to kolejne miasto w Polsce, do którego znana na całym świecie marka zawitała ze swoim biegowym projektem. W sobotę 9 kwietnia adidas Runners Poznań powitało uczestników pierwszego treningu. Dodatkowo, w ramach swojego debiutu w stolicy wielkopolski, 23 kwietnia adidas Runners zorganizuje specjalny dzień otwarty w pizzerii Przyjemność w Poznaniu. Więcej o evencie można dowiedzieć się na stronie wydarzenia.

Rozpoczniemy od biegania, a następnie, podczas potreningowego lunchu, kapitan adidas Runners Poznań opowie więcej o nowej poznańskiej społeczności biegowej.

PS Na wydarzeniu każdy uczestnik dostanie limitowaną edycję akcesoriów z możliwością ich customizacji na warsztatach.

Kto pokieruje społecznością adidas Runners w Poznaniu? 

  • biegacz i trener PZLA, Unii Swarzędz i AZS Poznań, wnuk Edwarda Motyla,  Szymon Bytniewski (jako kapitan)
  • były chodziarz, 6 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, biegacz Łukasz Nowak (jako trener)
  • lekkoatletka specjalizująca się w czasach studenckich w biegu na 1500 metrów, biegaczka Dominika Lazar (jako trenerka)

Jak dołączyć? 

"Społeczność adidas Runners jest otwarta dla wszystkich – zarówno początkujących biegaczek i biegaczy, jaki i osób chcących poprawiać swoje wyniki, jak również zainteresowanych zajęciami ogólnorozwojowymi" - tłumaczy marka. Na bezpłatny trening w ramach adidas Runners zapiszecie się przez aplikację adidas Running. Informacji o planowanych wydarzeniach szukajcie na grupach adidas Runners Warsaw, oraz adidas Runners Poznań.

Warszawska przeprowadzka i nowe grupy treningowe

Mamy też ważną informację dla wszystkich z Warszawy! adidas Runners przenosi się z Powiśla do samego centrum, gdzie na uczestników treningów indoor czeka sala z widokiem na Pałac Kultury. Od 22 kwietnia do września treningi będą się odbywały na świeżym powietrzu w różnych częściach Warszawy, a także online na FB grupie adidas Runners Warsaw. Dodatkowo, w ramach projektu powstaną dwie nowe inicjatywy, które wyznaczą kierunek zmian i nowych działań – GRL Squad oraz Speed Squad.

GRL Squad będzie stworzony dla kobiet, które podczas wspólnych treningów będą dzielić się energią i motywować do podjęcia biegowych wyzwań.

GRL Squad startuje już 11 kwietnia, a biegaczki będą mogły wziąć udział w następujących treningach:

  • Poniedziałek - Girls Run na 8 km z Mariolą
  • Wtorek - GRL Energy trening sprawnościowy z Marceliną
  • Czwartek - My First Run na 5 km z Mariolą
  • Sobota - My First Run na 5 km z Tosią Natomiast

Speed Squad to grupa stworzona specjalnie dla bardziej zaawansowanych biegaczek i biegaczy, którzy będą napędzać się do uzyskania jak najlepszych wyników podczas nadchodzących zawodów. Grupa będzie miała dedykowanego trenera oraz specjalny trening w soboty na stadionie Skry oraz plan treningowy na resztę tygodnia. Pierwszy trening startuje już 16 kwietnia.

Widzimy się na trasie!