Premiera nowej kolekcji Under Armour z innowacyjną technologią ISO-CHILL to doskonała okazja, by porozmawiać z polskimi ambasadorami marki. Od zawsze zastanawiamy się, skąd profesjonalni sportowcy czerpią motywację i jak planują swoje treningi (szczególnie latem, gdy nawet bez wykonywania ćwiczeń jest nam wystarczająco gorąco). O ulubione treningowe praktyki i sposoby na przekraczanie własnych granic pytamy Olę Mirosław.

W ciągu tygodnia Ola ćwiczy na ściankach, ale i na siłowni, a dziś pokaże Wam, jak można ćwiczyć w domu. Ułożony przez ambasadorkę marki Under Armour trening idealnie sprawdzi się w budowaniu siły funkcjonalnej całego ciała oraz przy poprawianiu kondycji. Zaproponowane ćwiczenia możecie dowolnie personalizować i dostosować do swoich potrzeb, wykonując większą lub mniejszą liczbę powtórzeń, a także skracając lub wydłużając czas przerwy.

Olu, jesteś wielokrotną mistrzynią świata we wspinaniu na szybkość, co oznacza, że naturalnie sport stał się fundamentem Twojego codziennego życia. Za co cenisz go najbardziej? - ELLE.pl

Sport odegrał ogromną rolę w kształtowaniu mojej osobowości. Nauczył mnie cierpliwości i wyciągania wniosków z sytuacji, kiedy nie wszystko idzie po mojej myśli. Dzięki niemu wiem jak działać pod wpływem stresu i dużej presji przez co czasami jest mi łatwiej uporać się z pojawiającymi się trudnościami w życiu codziennym. - Ola Mirosław

Czy nawet tak nagrodzeni atleci mają chwile słabości podczas treningów? Jak radzisz sobie z momentami, kiedy czujesz, że Twoje ciało odmawia posłuszeństwa i stawia granice?

Oczywiście, że tak i myślę, że jest to zupełnie naturalne, a wręcz nieuniknione.

Bardzo często w czasie treningu prowadzę wewnętrzny monolog. Czuję, że jest ciężko i nie mam siły, ale wiem, że to właśnie jest ten moment, w którym każdy kolejny bieg, powtórzenie lub seria przyniesie największe efekty.

Wtedy wstaję i po prostu to robię. Uważam, że ciągłe przesuwanie granic jest nieodłącznym elementem życia sportowca, bez tego nie stawaliśmy się coraz lepsi. 

Do których ćwiczeń wracasz najczęściej?

Szczególną sympatią darzę ćwiczenia na górne partie ciała. Ciężko powiedzieć, dlaczego, ale to właśnie one sprawiają mi najwięcej przyjemności.

Przy tak rozbudowanych treningach na pewno zdążyłaś natknąć się już na ćwiczenia, które nie trafiły do grona Twoich „ulubieńców”. Jakie to ćwiczenia? Zastępujesz je innymi?

Zdecydowanie najtrudniejszą częścią każdego tygodnia treningowego jest trening skupiający się na dolnych partiach mojego ciała. Będąc jednak sportowcem, mój trening musi być kompletny, więc nawet jeśli pojawia się jakieś ćwiczenie, którego nie lubię, to musi zostać ono wykonane, a zastąpienie go inną formą nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Zawsze jednak pamiętam o tym, że efekty tego nielubianego ćwiczenia zobaczę później w czasie treningów na ścianie. 

Czym kierujesz się, układając treningi?

Przygotowując się do startów i układając plan treningowy, zawsze działam pod okiem mojego zaufanego trenera, Mateusza Mirosława, któremu ufam w 100%. To on opracowuje całą strategię, a ja wykonuję plan. W zależności od etapu przygotowań w jakim się znajduje mój trening się zmienia, natomiast zawsze kładziemy nacisk na to, aby był on kompleksowy i skupiał się na elementach, które pozwalają mi poprawę moich rezultatów na ścianie, dlatego tak ważne jest w moim przypadku ciągłe podnoszenie specjalistycznej sprawności fizycznej.

Na co zwracasz uwagę, kompletując strój do ćwiczeń i w jakich ubraniach ćwiczy Ci się najlepiej?

Na treningu lubię czuć się przede wszystkim swobodnie i komfortowo, dlatego ważna jest dla mnie tkanina, z jakiej jest wykonana moja odzież treningowa. Bardzo polubiłam się z produktami marki Under Armour - doskonale wpisują się w moje potrzeby i nigdy nie zawodzą.

Latem najchętniej sięgam po ubrania treningowe z technologią ISO-CHILL, która została zaprojektowana z myślą o zwiększaniu wydajności podczas ćwiczeń oraz odprowadzaniu ciepła z dala od ciała.

Zaawansowany technologicznie materiał pochłania energię promieni UV i ochładza mnie podczas treningów, dzięki czemu jestem w stanie ćwiczyć dłużej, a to zawsze jest mile widziane! 

Co sprawia, że trening zaliczasz do udanych?

To zależy od tego, jaki postawiłam sobie cel na dany dzień. Czasami jest to jeden szybki bieg na ścianie, czasami zrobienie trudnej drogi lub boulderu, a czasami wystarczy mi po prostu dotrwanie do końca treningu i wykonanie wszystkich zaplanowanych ćwiczeń.

Odzież kolekcji biegowej oraz treningowej z technologią ISO-CHILL jest dostępna w Under Armour Brand Houses w Warszawie i Krakowie i Poznaniu, na stronie internetowej sportstylestory.com oraz w wybranych sklepach sportowych.