Testuję buty do biegania. Ponieważ jednak wychodzę z założenia, że nie wszyscy są "etatowymi" biegaczami i podobnie jak ja szukają butów funkcjonalnych i sprawdzających się także na innych, sportowych polach, testowałam cztery modele znanych marek w terenie, na bieżni i mieście, a także na sali fitness.

Nike Free TR Fit 3 Breathe

Opis producenta

Podeszwa wykonana z pianki Phylite. Specjalna konstrukcja wzorowana na ruchu bosej stopy wykonana na ruchomym kopycie sprawia, że podczas treningu angażujemy te mięśnie, które w klasycznym bucie nie pracują. Na pięcie zastosowano odporną na ścieranie gumę węglową BRS 1000, a na śródstopiu waflową podeszwę dającą dobrą przyczepność i dodatkowo tłumiącą wstrząsy o podłoże.

Moja opinia:

Największymi zaletami tych butów miała być ich wyjątkowa lekkość, oddychająca cholewka stworzona z myślą o letnich treningach oraz co dla mnie najważniejsze - elastyczna podeszwa. Wszystko się tu zgadzało. Buty są lekkie i doskonale odprowadzają wilgoć. Świetnie sprawdziły się zarówno na sali fitness jak i podczas biegu na asfalcie. Ten model zdecydowanie wybieram z myślą o bieganiu "po mieście". W terenie nie sprawdziły się tak samo dobrze. Czy to minus? Biorąc pod uwagę, że każdy ma inną budowę stopy, wysokość śródstopia i zwyczajnie inne wymagania - niekoniecznie. Mają za to dużego plusa za bardzo kobiecy visual oraz bezszwową cholewkę zapobiegającą otarciom. Trenuję także CrossFit i inne buty przy wielu ćwiczeniach po prostu czasami mnie obcierały. Tu nie było o tym mowy.

Nike Free TR FIT 3 Breathe, cena: ok. 360zł, fot. materiały prasowe Nike


adidas Enegry Boost>>