Nakarm swoją skórę - jedz to co lubisz i bądź piękniejsza!

Najlepsze kosmetyki to te, które możemy... zjeść. Naturalna pielęgnacja dla Twojej skóry i włosów zaczyna się od środka. Wprowadź do swojej diety 10 składników, które potrafią zdziałać cuda. Wszystkie niezbędniki znajdziesz w swojej kuchni. 

Woda arbuzowa - odżywcza dla skóry

Woda arbuzowa to hit tego lata. fot. Fotolia

Badania naukowe wykazują, że jedzenie owoców zawierających dużo wody na dłużej powoduje uczucie sytości. Arbuz jest doskonałym źródłem witaminy C, szybko nawadnia organizm i posiada sobie mnóstwo antyoksydantów. Przez bogactwo swoich składników i niezwykły wpływ na skórę, która staje się po nim przyjemnie nawilżona, porównywany jest do wody kokosowej. Jedz arbuza w pojedynkę, lub miksuj go z innymi składnikami o dużej zawartości wody - truskawkami lub ogórkiem.

Mleko migdałowe - opóźnia procesy starzenia się

Mleko migdałowe - zdrowa alternatywa dla nabiału.  fot. Fotolia

Migdały są najbardziej unikalne spośród wszystkich orzechów - zawierają w sobie dużą ilość zdrowych tłuszczów nienasyconych, które poprawiają wydolność naszych mięśni. Duża zawartość błonnika obniża poziom cukru we krwi, przez co zmniejszają ryzyko cukrzycy. Dodatkowo są źródłem substancji antyoksydacyjnych zwalczających wolne rodniki, dzięki czemu opóźniają procesy starzenia się skóry. Warto wymienić zwykłe mleko na to z migdałów, jako dodatek do kawy lub owsianki. Często to nabiał w codziennej diecie jest odpowiedzialny za zakwaszenie organizmu i problemy z trądzikiem.