Twój znak zodiaku określa energię i tempo, w jakim poruszasz się przez życie. Znaki zodiaku ognia są żywiołowe. Wolą intensywną formę ćwiczeń, dzięki której rozładują napięcie. Znaki ziemi skupiają się na powolnej, lecz skutecznej praktyce. Wierzą, że regularny trening czyni mistrza. Ci, którymi rządzi powietrze, lubią stale zmieniać swoją sportową rutynę. Z kolei dzieci wody przez ćwiczenia fizyczne chcą doskonalić swój umysł i duszę.

BARAN

Jesteś znana ze swojej porywczości. Pod wpływem emocji wybuchasz jak wulkan w najmniej oczekiwanym momencie. Nie ma szans, że usiedzisz na macie do jogi, by przez długi czas wytrwać w jednej pozycji. Chociaż masz dobre chęci, ten rodzaj wysiłku szybko Ci się znudzi. Powolne, głębokie oddechy i mikro ruchy to nie Twoja bajka. Wolisz szybkie treningi, najlepiej na zewnątrz. Głośną muzykę oraz sport, w którym pojawia się rywalizacja.

BYK

Będąc stałym znakiem ziemi rządzony przez Wenus, nie lubisz się pocić. Wolisz subtelne ćwiczenia w domowym zaciszu od trenowania na zewnątrz i stawiania czoła żywiołom natury. Z powodu swojego wygodnictwa nie pozwolisz, by sport kierował Twoim życiem. Bieganie odpada. Zawsze znajdziesz na nie dobrą wymówkę. 

BLIŹNIĘTA

Znaki powietrza kochają zabawę. Jako Bliźnięta, oczekujesz ciągłej stymulacji. Dla Ciebie najgorszy sport to ten, który dzień w dzień wymaga powtarzania tej samej czynności. Poza tym Ty lubisz mieć towarzystwo. Najlepiej będzie, jeśli zapiszesz się na siłownię lub do studio pilatesu i barre, w którym zaczniesz próbować nowych rzeczy. 

RAK

Raki lubią się relaksować i być łagodne w stosunku do swojego ciała. Boks lub mieszane sztuki walki na pewno nie będą dla Ciebie odpowiednie. Pomysł zadawania ciosów, podczas gdy Twój trener na Ciebie krzyczy, wydaje się nieco przerażający. Poczujesz się o wiele szczęśliwsza, wykonując solową rutynę, jak pływanie. Żywioł wody uspokaja Twoje emocjonalne wnętrze. 

LEW

Nigdy nie byłaś fanką treningów w domu. Lubisz mieć powód, żeby wyjść do ludzi i pokazać się w swoim nowym sportowym stroju. Ćwiczenia z YouTube odbierają Ci tę przyjemność. Wolisz, gdy Twój trening jest ciekawym doświadczeniem. Rutyna, która trzyma Cię w jednym miejscu, szybko wywoła w Tobie frustrację.

PANNA

Panny nienawidzą "modnych" treningów. Jako dyskretny znak ziemi jesteś zaskoczona swoją miłością do klasycznych ćwiczeń, jazdy na rolkach i pieszych wędrówek. Wierzysz, że najlepsze sporty nie wymagają drogich ciuchów i gadżetów. Ruch jest niezbędną częścią Twojej rutyny, która krok po kroku przybliża Cię do celu. Lubisz mieć poczucie, że dokądś zmierzasz i coś osiągasz. 

WAGA

Wadze ciężko zmotywować się do jakichkolwiek ćwiczeń. Prawda jest taka, że i bez nich wyglądasz jak bogini. Intensywne ruchy to nie Twoja bajka. Od biegania i treningów w domu wybierzesz tenis lub modne studio pilatesu. Rządzi Tobą Wenus, a więc cenisz estetykę. Sport, który wybierzesz, musi być dla Ciebie inspirujący, a ubrania z nim związane super wyglądać. Wtedy od razu nabierasz chęci do ruchu. 

Fox Photos/Getty Images

SKORPION

Nic nie sprawia, że ​​przewracasz oczami bardziej niż zajęcia Zumby. "Positive vibes" to nie twoja bajka. Wolisz treningi solo lub szlachetne sporty związane z rywalizacją. Dla Ciebie Zumba to godzina zawstydzenia. Szermierka, wspinaczka górska, jazda konna. Te rzeczy dadzą Ci adrenalinę, od której szybko się uzależnisz. Jak ćwiczyć, to z klasą.

STRZELEC

Wszyscy wiedzą, że żyjesz dla zabawy i przygody. Potrzebujesz wolności oraz dużych przestrzeni. Nic nie dobija Cię bardziej niż siłownia, w której brakuje świeżego powietrza i widoków pobudzających wyobraźnię. Aby naprawdę cieszyć się treningiem, weź się za sporty na zewnątrz. Bieganie, rower, kajaki czy jazda konna sprawią, że odkryjesz nowe tereny. Będą tylko początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. 

KOZIOROŻEC

Zajęcia taneczne lub cardio sprawiają, że wszystkiego Ci się odechciewa. Lubisz, gdy Twoje treningi są praktyczne, ale w ich trakcie nie chcesz rozpraszać umysłu. Przeciwnie, wolisz na czymś się skupić i dopracować każdy szczegół. Podnosząc ciężary, zyskasz poczucie kontroli. Będziesz też szybciej zadowolona z efektów. 

WODNIK

Ćwiczenia, które się powtarzają, dobijają Cię na maksa. Jako znak powietrzny rządzony przez Urana, planetę innowacji i technologii, pragniesz różnorodności. Zapomnij więc o treningu obwodowym lub ćwiczeniu na maszynach. Po tygodniu zaczniesz mieć dość. Będąc introwertyczką, odnajdziesz się w roli swojego własnego trenera z workout'ami z platformy streamingowej. 

RYBY

Rządzi Tobą żywioł wody i Neptun, planeta marzeń. Jeśli chodzi o sport, nie ma dla Ciebie nic mniej atrakcyjnego niż podnoszenie ciężarów. Chociaż doceniasz korzyści, jakie niesie ta aktywność, tracisz przez nią swój romantyczny nastrój. Wolisz pasje, które poza ciałem rozwijają intelekt lub budzą w Tobie nowe fantazje. Skup się na subtelnych dyscyplinach. Połączenie jogi z medytacją zadziała jak lekarstwo dla Twojego wnętrza.