Pierwsze wrażenie to nie wszystko. Dopiero po czasie możemy się zderzyć z negatywną energią ludzi wokół nas. Bywa też na odwrót - czyjaś twarda postawa początkowo obniża nasze nastroje, a później okazuje się, że pod grubym pancerzem ukrywa się wrażliwa i inspirująca dusza. Zdarza się też, że to właśnie my odpychamy innych swoim zachowaniem. Coś, co nam wydaje się naturalne, w innych powoduje zakłopotanie. Czyjś brak poczucia komfortu w naszej obecności ochładza relacje i zamyka furtkę do lepszego poznania się. Oto trzy znaki zodiaku, które mniej lub bardziej świadomie emitują wokół siebie negatywną energię:

Skorpion: rzuci na ciebie starożytną klątwę

Skorpion ma przeszywający wzrok i nieobliczalny temperament. Wrodzona intuicja pozwala mu wyczuć kłamstwo na kilometr. Emocjonalna natura Skorpiona utrudnia mu kontrolowanie uczuć. Każda drobnostka jest w stanie wywołać w nim eksplozję. Kamuflowanie negatywności nie należy do jego mocnych stron. Gniew Skorpiona emanuje na zewnątrz i obniża nastroje, gdziekolwiek się pojawi. Nawet największy optymista przy nim natychmiast poczuje się mały. Ta wodna istota celuje w innych swoje jadowite żądło w ramach samoobrony. Nie umie pozwolić sobie na bezbronność, gdy czuje, że "cały świat jest przeciwko niej". 

Skorpion sprawia, że powietrze staje się gęste, gdy jakaś drobna rzecz popsuje mu nastrój. 

Strzelec: pośle w twoją stronę zatrutą strzałę

Strzelec robi silne pierwsze wrażenie. Dla tych, którzy mają lekkie podejście do życia, jego energia wydaje się ciężka. Znak ognia lubi dominować i zawsze musi mieć ostatnie zdanie. Mówi to, co myśli, bez zastanawiania się nad konsekwencjami. Komuś może wydać się gruboskórny czy nawet brutalny w głoszeniu swojej prawdy. Strzały Strzelca, zamiast pomagać, łatwo wyrządzają krzywdę. Chociaż szczerość to wspaniała cecha, nie wszyscy są gotowi przyswoić ją w surowej formie. Łucznik nieustannie pakuje się w toksyczne sytuacje, w które pociąga za sobą innych. Miej się na baczności, jeśli z nim pracujesz lub znajdujesz się w paczce jego najbliższych przyjaciół. 

Niezgadzanie się z teoriami Strzelca tylko podsyca jego negatywność. 

Koziorożec: zaciągnie cię do mrocznych podziemi

Negatywność Koziorożca rujnuje relacje. Kiedy ten despota jest w złym humorze, interakcje z ludźmi szybko go męczą. W rezultacie staje się oschły i zaczyna budować napięcie. Koziorożca zwykle pochłaniają jego osobiste dramaty, które są "poważniejsze" niż problemy innych. Fakt, że rządzi nim Saturn, przyczynia się do tego, że postrzega świat w pesymistycznych barwach. Ktokolwiek spróbuje podnieść go na duchu, usłyszy wywód o tym, dlaczego z punktu widzenia logiki żadne pozytywne rozwiązanie nie ma sensu. Kozioł nie potrafi się zrelaksować. Jeśli choruje depresję, bardzo szybko cię nią "zarazi". Nie bez powodu ten znak ziemi świetnie dogaduje się ze Skorpionem.

Koziorożec uważa, że jego pesymizm to tak naprawdę realizm. Jako jedyny "widzi świat takim, jaki jest i nie mydli sobie oczu".