Obmawianie za czyimiś plecami kojarzy się z podłością i formą osądu. Według astrologii pewne znaki zodiaku nie są w stanie oprzeć się temu nawykowi. Często prowokują rozmowy o osobach, które nie są obecne. To nic, że Cię lubią. Nadal poplotkują o Twoich wyborach lub problemach osobistych. Lubią opowiadać, a gdy już się rozkręcą, przekraczają zdrowe granice. Zanim się zorientują, zdradzą Twoje sekrety i chlapną zbyt wiele szczegółów. Masz je w gronie swoich najbliższych przyjaciół? Pomyśl dwa razy, zanim coś im powiesz.

Bliźnięta: przyjaciel o dwóch twarzach

Bliźniaki nie potrafią trzymać buzi na kłódkę. Rządzi nimi Merkury, planeta informacji, czyniący z nich posłańców najświeższych plotek. Kiedy powiesz im coś soczystego, bezczelnie powiadomią o tym grupkę ludzi. Żadnej informacji nie zachowają dla siebie. Zechcą natychmiast ją z kimś skonsultować. Niestety, przez to mają dobrej opinii. Nie bez powodu mówi się, że Bliźnięta mają dwie twarze. Choć na pozór wydają się godne zaufania, w mgnieniu oka staną się wrogiem Twoich sekretów. Czasami nieświadomie wywołują dramat, angażując się w nieswoje sprawy. Tak czy inaczej, nie są to osoby, którym powinnaś powierzyć tajemnicę. Spodziewaj się, że prędzej czy później ucierpi na tym Twoja reputacja.

Rak: cichociemny plotkarz

Raki mają małą, lecz zwartą grupę przyjaciół, których wspierają i chronią za wszelką cenę. Jeśli należysz do ich bliskiego kręgu, będą za Tobą bez względu na wszystko. Nie przypadłaś im do gustu? To już inna historia. Mogą zacząć rozpuszczać plotki na Twój temat. Rak to ciekawski sąsiad, który potrafi wyciągnąć każdy sekret. Wygląda jak niewiniątko i to właśnie sprawia, że ludzie naiwnie chcą mu się zwierzać. Przebiegły Rak dowie się, kto kogo zdradza, kto przeżywa rozstanie lub kto stracił pracę. W szybkim czasie puści plotkę w obieg, zyskując sobie przy tym nowe znajomości. Rak jest nastrojowy za sprawą Księżyca, toteż działa pod wpływem chwili. Uwaga, nagły przypływ złości może sprawić, że posunie się do destrukcyjnych zachowań. Gdy zajdziesz mu za skórę, upewni się, że jego zemsta będzie słodka.

Panna: wieczny krytyk

Rozmowny Merkury to również władca Panny. Ten analityczny znak ziemi ceni sobie głębsze rozmowy ponad płytkie plotki. Obgadując, rozbija cudzy dramat na najdrobniejsze szczegóły. Ponieważ to urodzony krytyk, częściej potępia innych, niż się z kimś zgadza. Ma opinię na każdy temat. Panna zawsze zrobiłaby wszystko inaczej, niż osoba, która powierzyła jej swój problem. Podobnie jak Rak, plotkując daje upust swoim prawdziwym emocjom. Z przyjemnością wytyka błędy znajomych, samą siebie traktując jak chodzący ideał. Nie daj się zwieść jej serdecznym uśmiechom. Nigdy nie chciałabyś usłyszeć, co tak naprawdę o Tobie myśli.