Rozstania nie są łatwe. W dojrzałym związku taka decyzja zwykle obu stronom zajmuje dużo czasu. Myślenie o zerwaniu z kimś, kogo kochasz, budzi smutek. Niestety, czasem ciężko dojść do porozumienia, a problemy tylko narastają. Choć rozstaniom towarzyszą wątpliwości, znaki zodiaku z poniższej listy zwykle inicjują je jako pierwsze. Podejmą szybką decyzję o separacji, gdy tylko poczują, że ich związek zboczył z kursu. Odpuszczą chęć bycia z toksycznym partnerem, by zawalczyć o swoje własne dobro. Wiedzą, czego chcą w miłości i na co zasługują.

BARAN

Baran, ognisty pionier zodiaku, nie unika trudnych decyzji w sferze uczuć. Zazwyczaj działa pod wpływem impulsu i grozi rozstaniem podczas kłótni z partnerem. Jest na tyle pewny siebie, że wypowie na głos prawdę o swoich uczuciach. Mogą to być ostre słowa, których druga połówka nigdy nie chciała usłyszeć. Kiedy granice Barana zostaną przekroczone, inicjuje rozstanie i nie ogląda się w tył. Dobrze wie, czego oczekuje od miłości. Nie zadowoli się niczym poniżej standardów. Wyłoży kawę na ławę. Więcej go nie zobaczysz. Niezależny Rogacz nie ma żadnych skrupułów, aby powrócić do życia w pojedynkę. Poczuje, że kamień spadł mu z serca, gdy wreszcie uwolni się od toksycznego partnera. 

SKORPION

Jeśli zdradzisz zaufanie Skorpiona, spodziewaj się szybkiej reakcji. Ten znak zodiaku ceni lojalność i zaangażowanie ponad wszystko. Nie zawaha się zakończyć związku, w którym brakuje poczucia bezpieczeństwa. Skorpion nie ma nic przeciwko byciu singlem, zwłaszcza gdy relacja zaczyna go przerastać. Choć mocno się przywiązuje, w takiej sytuacji z dnia na dzień poluźni miłosny uścisk. Wyłączy emocje. Stanie się wykalkulowany i na zimno oznajmi koniec romansu. Jego złość, rozczarowanie lub irytacja prawie zawsze zagłuszają to, co czuje w sercu. 

STRZELEC

Podczas gdy niektóre znaki zodiaku zrobią wszystko, co w ich mocy, by ocalić związek, Strzelec czym prędzej się z niego uwolni. Wewnętrzna potrzeba rozwoju osobistego nie pozwoli mu tkwić w miejscu z toksycznym partnerem. Relacja, która stała się duszna lub nudna, sprawi, że miłość Łucznika szybko wygaśnie. Strzelec dobrze wie, czego chce i zrealizuje swój wymarzony scenariusz. Nawet jeśli oznacza to podróż w pojedynkę. Wyznaje ideę, że kochankowie przychodzą i odchodzą, a każdy związek jest pouczającą przygodą. Choć spróbuje przyjaźnić się ze swoimi byłymi, nie wejdzie dwa razy do tej samej rzeki. Rozstanie to dla niego brama do nowego życia. Raczej nie będzie długo opłakiwać eks.