Zanim otworzyłaś studio pilatesu, pracowałaś w agencji reklamowej. Już wtedy praktykowałaś ?

Byłam akurat na kontrakcie managerskim w Dubaju, kiedy poszłam na zajęcia na reformerach. Pierwsze spotkanie i od razu przepadłam, to była prawdziwa miłość, która zupełnie mnie odmieniła.

Zauważyłaś wzrost zainteresowania pilatesem? Jak myślisz, dlaczego to właśnie ta kategoria sportowa zaczyna być trendem?

Myślę, że jest to związane z rosnącą świadomością dotyczącą pilatesu i jestem niezwykle dumna, że w stosunkowo krótkim czasie Polka Pilates przyczyniła się w Polsce do zbudowania właśnie tej świadomości, szczególnie w obszarze pilatesu na reformerach. Jako jedne z pierwszych pokazałyśmy, że jest to zupełnie inny i niezwykle przyjemny rodzaj sportu, który warto poznać, kiedy mata to już dla nas za mało, a siłownia niekoniecznie jest naszym pierwszym wyborem. Pilates trenujemy przede wszystkim dla silnego, zdrowego ciała oraz dobrego samopoczucia, aspekty związane z wyglądem są również ważne, ale schodzą trochę drugi plan. Łączymy więc przyjemność z wysiłkiem, który dodatkowo to samopoczucie poprawia. Brzmi idealnie, a po zajęciach czujesz się jeszcze lepiej. 

Czy ćwiczenia pomagają w budowaniu pewności siebie?

Chyba jak każdy rodzaj sportu! Choćby nawet z tego powodu, że podczas wysiłku nasze ciała zaczynają produkować endorfiny, hormony odpowiedzialne za poczucie szczęścia. 

Sama jesteś mamą, czy polecasz pilates po porodzie? A może można go swobodnie ćwiczyć w ciąży?

Ten sport polecam każdemu, w przypadku ciąży szczególnie dla kobiet po porodzie, ponieważ wtedy nasze ciała - core - potrzebują wzmocnienia. Można również ćwiczyć w ciąży, ale warto skonsultować z lekarzem, czy nie ma żadnych przeciwwskazań.

Pilates na macie czy pilates na reformerach? Czym się różnią te rodzaje ćwiczeń? Czy jedne są lepsze od drugich?

Pilates na reformerach zupełnie nie rywalizuje z matą, wręcz przeciwnie, świetnie się uzupełniają. Pilates to tak naprawdę seria ćwiczeń - począwszy od maty, po wszystkie maszyny pilates, które zaprojektował Joseph Pilates. Natomiast z doświadczenia wiem, że trening na reformerach sprawia, że zajęcia są bardziej wciągające.

Ile czasu musi minąć, żeby zobaczyć pierwsze rezultaty ćwiczeń ?

Każde ciało i każdy organizm jest inny, więc jest to bardzo indywidualna sprawa. Kluczową rolę gra przede wszystkim systematyczność, a także dokładność. Ćwiczenia możesz wykonywać powoli, ale najważniejsze, aby robić to dokładnie.

Na co możemy liczyć regularnie ćwicząc pilates? Duży spadek wagi?

Przede wszystkim wzmacniamy core. Poprawia się nasza postawa, a także sylwetka staje się smuklejsza. Zmniejszamy napięcia a naszym ciele, które tym samym staje się bardziej elastyczne. Wzmocnienie core, wysmuklenie sylwetki, zmniejszamy napięcia w ciele i nasze ciało staje się bardziej elastyczne.

Czy ćwicząc jogę warto zacząć też pilates? Mogą iść w parze?

Oczywiście, dużo naszych klientek to instruktorki jogi, tenisa, tancerki. Pilates idzie w parze z każdym sportem.

Co najbardziej lubisz i polecasz w praktyce pilatesu?

Systematyczność, dzięki której widzę efekty nie tylko w ciele, ale również w samopoczuciu.