Dla znaków zodiaku z poniższej listy rozstania są naturalną częścią życia. Zamiast je przeżywać i szukać rewanżu, wolą pozostać na neutralnym gruncie. Akceptują fakt, że ich związek się zakończył, lecz nie mają pretensji do swojego eks. Przeciwnie, dokładają starań, aby mieć z nim przyjacielską relację. W końcu ta osoba była im bardzo bliska. Wybaczają błędy, zapominają złe chwile i nadal lajkują jego posty w social mediach. Z zasady nie palą mostów. 

PANNA

Panna bywa spięta w niektórych obszarach życia, ale nie, jeśli chodzi o więzi z byłymi. Niemal zawsze pozostaje w kontakcie, chociażby po to, żeby o coś się doradzić. Ten znak ziemi jest praktyczny. Dla niego rozstanie nie oznacza, że zechce pozbyć się z życia kogoś wartościowego. Rządzi nim Merkury, planeta komunikacji, więc dyplomatycznie zakończy związek. Miej pewność, że nadal będzie sprawdzać, co słychać u eks. Pamiętajmy, że Panna jest interesowna. Z pewnością zostawi otwarte drzwi do możliwości, jakie może przynieść przyszłość. 

STRZELEC

Kiedy Strzelec przeżywa rozstanie, stara się zachować pogodę ducha. Szybko znajdzie pozytywy sytuacji. Zwykle kończy związek, by móc zrealizować swoje nowe marzenie, na przykład wyjeżdżając na drugi koniec świata. Zajmuje się rzeczami, które sprawiają, że nie myśli o swoim złamanym sercu. Tak swobodne podejście ułatwia mu powrót do bycia najlepszymi przyjaciółmi z eks. "Friends with benefits" też wchodzi w grę, dopóki nie zakocha się w kimś nowym. 

WODNIK

Wodnik jako pierwszy wychodzi z inicjatywą, jeśli chodzi o utrzymywanie więzi z eks. Rzadko definiuje swoje relacje, co ułatwia mu powrót z kochanka do przyjaciela. Ów znak powietrza ma tendencję do umawiania się z ludźmi, których już dobrze zna. Z tego powodu raczej nie wykluczy byłego ze swojego najbliższego kręgu. Od czasu do czasu będzie widywać go w grupie znajomych. Zamiast się kłócić lub obwiniać o rozstanie, woli kumplować się na dobre i na złe.