Polscy muzycy klasyczni od dziesiątek lat odnoszą spektakularne sukcesy na światowych scenach. A co z nowym pokoleniem? Chcemy je promować, doceniać, pokazywać światu. Dlatego ruszamy z autorskim projektem. Co miesiąc będziemy przedstawiać sylwetkę zdolnego, młodego artysty lub artystki, o których za chwilę będzie głośno. Kto znajdzie się w finale i zostanie odznaczony tytułem KLASYKA GATUNKU? Dowiemy się już w grudniu.

 

„Wielki Gatsby”: Hipnotyzująca mozaika Nowego Jorku epoki jazzu na Deskach Teatru Słowackiego [PREMIERA]

Jedna z najważniejszych powieści XX wieku, „Wielki Gatsby” Francisa Scotta Fitzgeralda w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, zadebiutuje już 20 kwietnia na deskach Teatru Słowackiego w Krakowie. Powieść Fitzgeralda ukazuje obraz tętniącego życiem Nowego Jorku lat dwudziestych: epicentrum jazzu, szybkich aut i hucznych imprez. To opowieść o tragicznej miłości, wielkich ambicjach i nieustannym dążeniu za nieuchwytnym amerykańskim marzeniem.

Zobacz

Najnowsze

Młodzi Muzycy Klasyczni

Elle Classic

ELLE 02/2024 "Diwa" - Maria Callas

Diwa – kim jest dzisiaj? Modelka Meg Dmitruk wciela się w rolę Marii Callas w sesji okładkowej dla ELLE

Pretekstem do sesji autorstwa Mateusza Stankiewicza jest wystawa w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta (można ją oglądać do 10 kwietnia) poświęcona kreacjom bogiń sceny. Zarówno operowej, jak i popkulturowej, bo oba te światy przenikają się ze sobą.

Zobacz

Zobacz dalej