Cztery żywioły znaków zodiaku:

Żywioł ognia - Baran, Lew, Strzelec

Ogień jest symbolem stworzenia, energii i pasji. W starożytności uważano go za pierwszy element, który zrodził się w momencie powstania Wszechświata. Rządzi Baranem, Lwem oraz Strzelcem. Obdarza te istoty wielką charyzmą, a także przesadnym entuzjazmem. Znaki ognia mają w sobie iskrę życia. Podobnie jak płomień, są jasne i ciepłe. Swoim żarem przyciągają do siebie tłumy. Kierują się raczej sercem niż rozumem, dając się pochłonąć swoim namiętnościom. Każdy znak ognia jest niezależny. To najlepszy możliwy kompan do zabawy. Jednak powinien strzec się "wypalenia", gdyż zbyt intensywne życie towarzyskie wysysa z niego energię twórczą. Lepiej by nauczył się poświęcać czas wolny na regenerację w domowym zaciszu. Tak jak ogień bez wysiłku może wspiąć się na górę, tak i osoba kierowana tym żywiołem osiągnie wszystko, na co się zdecyduje. Stopi każdą przeszkodę w drodze na szczyt. Jest aktywna, ciekawa świata, kochająca i lubiąca zdrowo rywalizować. Niczym wiecznie roześmiane dziecko, będące zarazem inspirującą muzą. Ciemna strona płomiennych znaków zodiaku? Brak cierpliwości i piekielny temperament. Są porywcze w trakcie kłótni. Działają impulsywnie. Mistrzowsko dokonują złych decyzji, z których później  tworzą się najlepsze historie. 

Porada: skieruj żywioł ognia na działania kreatywne, zamiast pielęgnować jego niszczycielską moc. 

Żywioł ziemi - Byk, Panna, Koziorożec

Ziemia symbolizuje dostatek, stabilności i solidność. Rządzi Bykiem, Panną oraz Koziorożcem, co pomaga wyjaśnić ich wrodzoną wytrwałość czy też praktyczny sposób myślenia. Osoby spod tych znaków są ugruntowane. Ich egzystencja toczy się w powolnym tempie, podobnie jak ruch naszej planety. Poświęcają dużo czasu swoim najbliższym, a myślami krążą wokół rzeczy przyziemnych. Pasjonuje je ogrodnictwo, gotowanie, przebywanie w naturze i najróżniejsze uciechy życiowe. Są namiętnymi kochankami, którzy w łóżku dają więcej, niż biorą. To ludzie godni zaufania w biznesie, uważani za profesjonalistów. Rozumują logicznie, przestrzegają swoich zasad, nie łamią się pod wpływem życiowego huraganu. Jako przyjaciele dbają o bliskich oraz pomagają we wszystkim, w czym się da. Ciemną stroną istot ziemskich jest brak elastyczności i bezwzględna upartość. Z trudem przechodzą na kompromis. Ciężko im się dostosować do przełomowych zmian.

Porada: naucz się, jak czerpać korzyści z ziemskiej stabilności i bycia konsekwentną w swojej rutynie.

Żywioły znaków zodiaku a związek >>

Żywioł powietrza - Bliźnięta, Waga, Wodnik

Powietrze to symbol komunikacji, inteligencji oraz wszechstronności. Jest tchnieniem życia przynoszącym głębokie oczyszczenie. Kieruje Bliźniętami, Wagą i Wodnikiem, obdarzając te znaki szczególnymi umiejętnościami społecznymi. Rządzone nim osoby są inne niż wszyscy, niemożliwe do opisania jednym zdaniem. Z pewnością wyróżniają się oryginalnością i niekonwencjonalnym sposobem myślenia. Te szybko myślące, ciekawe życia, zalotne stworzenia mają zdolności literackie, artystyczne, komunikatywne, a nawet magiczne. Nieustannie próbują nowych rzeczy oraz doszukują się życiowych prawd. Głównie po to, by móc przekazać je innym. Wiatr zaprowadza je w różne strony świata, do najodleglejszych, niemalże nieosiągalnych miejsc. W tych ludziach warto mieć przyjaciół lub po prostu ich znać, bo przy nich nie da się zaznać nudy. Pojawiają się po to, by poszerzać horyzonty oraz prowokować do wprowadzania zmian. Jednak znaki powietrza, myślące logicznie, nie potrafią zagłębić się w swoje emocje. Ciemną stroną tych istot jest powierzchowność, kapryśność, zmienne nastroje i nieumiejętność podjęcia decyzji. 

Porada: ćwicz swoje zdolności komunikacyjne i nieustannie rozwijaj swój umysł, by móc poszerzać horyzonty innych ludzi. 

Żywioł wody - Rak, Skorpion, Ryby

Woda jest symbolem marzeń, uzdrowienia, intuicji lub świata wewnętrznego. Reprezentuje śmierć i odrodzenie. Rządzi Rakiem, Rybami oraz Skorpionem, obdarzając je tajemniczością czy niespotykaną intuicją. Znaki te żyją w głębokim porozumieniu ze swoją duszą. Nie zagłuszają głosu płynącego z serca. Przeciwnie, wsłuchują się w niego z dokładnością, by realizować swoją życiową misję. Potrafią czytać między wierszami i są przekonującymi mówcami. Cechuje je niespotykana empatia oraz bezinteresowna opiekuńczość. Ten kojący, kobiecy element natury często przyciąga do siebie osoby, które potrzebują uzdrowienia. Znaki wodne powinny uważać, by nie zatracić się dla innych. Przede wszystkim nigdy nie powinny działać wbrew samym sobie, kierując się litością. One potrafią kochać głęboko i zrobią wszystko, żeby pomóc ludziom. Czy mają ciemną stronę? Cóż, z pewnością jest nią nadwrażliwość, skłonności do wywoływania dramatów oraz przesadne bujanie w obłokach.

Porada: korzystaj z intuicji i nabytej mądrości, by pomagać osobom w potrzebie. Pod warunkiem, że ty sama na tym nie ucierpisz.