Sport dla każdego znaku zodiaku:

Baran

Baran to bardzo energiczny znak. Masz małą tolerancję na czyjąś krytykę i, tak jak dziecku, brak ci cierpliwości. W złości możesz nawet próbować wdać się w bójkę. Dyscypliną stworzoną dla ciebie jest kick-boxing. Ten trening pomoże ci uwolnić agresję i w wyrzucić z siebie całą negatywność. Po wszystkim zostaną tylko endorfiny. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: każdy poranek, zanim jeszcze z kimkolwiek porozmawiasz.

Byk

Byki nie lubią ćwiczeń, bo w życiu wolą nigdzie się nie spieszyć. Pewnie twoją jedyną aktywnością jest truchcik na spotkania, na które jesteś spóźniona. Najlepszym sportem dla ciebie będzie orbitrek lub maszyna eliptyczna. Na ten trening nie musisz wychodzić z domu. Możesz też zacząć uprawiać jogging i częściej obcować z naturą, jeśli sądzisz, że maszyna jest zbyt skomplikowana. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: kiedy czujesz się dobrze i nie masz innych planów.

Bliźnięta

Będąc zmiennym znakiem powietrza, preferujesz trening scalający kilka różnych dyscyplin. Zmienne tempo i wycisk na przemian z relaksem dadzą ci najwięcej satysfakcji. Łącz kardio z pilatesem i lekcjami jogi, a osiągniesz najlepsze rezultaty. Jedna dziedzina zbyt szybko cię nudzi. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: gdy czujesz się natchniona do działania, przynajmniej 3 razy w tygodniu. 

Rak

Każdy znak zodiaku rządzi inną częścią ciała. Wrażliwemu Rakowi przypisany jest żołądek. Kiedy się martwisz, a robisz to często, twój brzuch natychmiast daje o sobie znać. Masz również tendencję do przejadania się, co skutkuje poważnymi dolegliwościami. Dobrym sportem dla ciebie będzie praktyka jogi lub gimnastyka na szarfach. Te dziedziny usprawnią twój układ trawienny i przyniosą ci duchowe ukojenie. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: po pracy, przed posiłkiem, 5-6 razy w tygodniu.

Trening w domu - jak stworzyć idealną przestrzeń do ćwiczeń? >>

Lew

Ogniste Lwy są stworzone do uprawiania sportu i odnoszenia zwycięstwa w każdej dziedzinie. Dla ciebie liczy się wygrana walka oraz atrakcyjne ciało, które przyciąga wzrok. Powinnaś trenować taniec, żeby wydobywać z siebie kreatywność, zadziwiać oraz...po prostu zapomnieć, że ćwiczysz. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: codziennie! Tańcz i podziwiaj siebie przed lustrem. 

Panna

Panny tracą kalorie od samego krytykowania ludzi. Dbanie o dietę oraz ćwiczenia nie stanowi dla ciebie żadnego problemu. Jesteś perfekcjonistką, więc zawsze osiągasz najlepsze rezultaty. Spodoba ci się pilates - trening, który wymaga powolności oraz precyzji. Obejmuje mikro-ruchy wykonywane w parze ze skoordynowanym oddechem. Ta kombinacja siły psychicznej i fizycznej pasuje do twojej metodycznej natury.

Najlepszy czas na ćwiczenia: jedyna wolna chwila w twoim kalendarzu.

Waga

Wagi są przykładem osób chodzących na siłownię po to, żeby kogoś poderwać. Potrzebujesz motywacji ze strony innych ludzi. Chcesz mieć trenera, który na ciebie spogląda. Skup się na ćwiczeniach rozciągających, jak i treningach z obciążeniem. Czas zrobić rzeźbę rzymskiej bogini, aby już nikt nie przeszedł obok ciebie obojętnie.

Najlepszy czas na ćwiczenia: 5-6 dni w tygodniu, żeby się nie rozleniwić. 

Skorpion

Co tu dużo mówić. Dla Skorpionów seks jest najlepszym treningiem. W trakcie spalają tyle kalorii, co podczas zajęć ze sztuk walki. Alternatywnie, jako Skorpion, powinnaś zacząć ćwiczyć pole dancing. Seksowny taniec współgra z twoją namiętną duszą i pozwoli ci wypocić wszystkie negatywne myśli.

Najlepszy czas na ćwiczenia: codziennie. Nie dlatego, że musisz, ale jeśli się czemuś nie zadedykujesz, bardzo szybko z tego zrezygnujesz. 

Strzelec

Strzelec to naturalnie aktywny znak. Mogłaś się urodzić z sylwetką atlety, a teraz powinnaś trzymać ją w ryzach. Zadedykuj się sportom na łonie natury. Jogging, jazda na rowerze czy wspinaczka po górach najbardziej współgrają z twoją osobowością. Dzięki tym dyscyplinom możesz poznawać świat i wyruszać gdziekolwiek wiatr cię poniesie. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: wiemy, że nie lubisz nic planować, ale trzy dni w tygodniu będą w sam raz.

Koziorożec

Kiedy przychodzi czas na ćwiczenia, Koziorożce są zdyscyplinowane. Od maszyn wybierasz staromodne dyscypliny jak np. trening oporowy. Podczas tych ćwiczeń możesz dodawać więcej powtórzeń czy zwiększać obciążenie. Akrobatyka powietrzna też zapewni ci upragnione rezultaty. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: przed wschodem słońca, 5 dni w tygodniu. 

Wodnik

Wodniki lubią spoty grupowe, kiedy nie muszą pocić się w pojedynkę. Siatkówka, wspólny jogging czy wspinaczka górska - nieważne gdzie, ważne z kim. Samotny trening szybko cię nudzi i tracisz motywację do tego, by być w formie.

Najlepszy czas na ćwiczenia: kilka razy w tygodniu, o różnych porach dnia.

Ryby

Marzycielskie Ryby zazwyczaj wybierają "delikatny sport". Trenujesz bardziej dla ducha niż dla ciała, a swoim umysłem mogłabyś przenosić góry. Nie dasz się zmusić do robienia przysiadów czy monotonnego biegania. Musisz ćwiczyć coś, co cię relaksuje oraz dodatkowo pobudza wyobraźnię. Joga będzie w sam raz. 

Najlepszy czas na ćwiczenia: 3-4 razy w tygodniu, w porze sprzyjającej medytacji.