Katujesz się dietami cud? Nic bardziej mylnego! Każdy dietetyk powie ci, że znacznie zdrowszym i skuteczniejszym pomysłem jest zmiana nawyków żywieniowych i staranniejsza selekcja produków żywnościowych.

Jedną z propozycji jest urozmaicenie swoich posiłków o produkty, które nie tylko zawierają mnóstwo witamin i antyoksydantów, ale także skutecznie podkręcą metabolizm.

Papryka chilli zdj. fotolia

Odchudzające dodatki do diety - papryka chilli

Jeśli jesteś fanem ostrego jedzenia - ten dodatek szybko cię przekona. Papryka chilli zawiera w sobie kapsaicynę, czyli składnik, który przyśpiesza metabolizm i pozwala lepiej kontrolować apetyt.

Badania z Uniwersytetu w Aarhus w Danii, opublikowane w magazynie Journal of Biological Chemistry, wskazują na to, że spożycie kapsaicyny wiąże się z tzw. termogenezą (procesem, podczas którego komórki przekształcają energię na ciepło; która zwiększa temperaturę ciała i przemianę materii. Innymi słowy, zachęca ciało do tego, by spaliło więcej kalorii.

Chilli może stanowić dodatek do obiadów, np. mięs lub zup. Ważna jest jednak regularność. Aby poczuć różnicę warto wprowadzić chilli do stałego menu. Uwaga! Nie łącz ich z kremowymi sosami - znacznie osłabią one odchudzające właściwości chilli.

Kolejna przekąska: nasiona dyni, sezamu i słonecznika>>

Zdrowe śniadania - dietetyczne przepisy>>