To ona stoi za umięśnioną sylwetką Madonny. Trenuje z nią także Gwyneth Paltrow, Taylor Swift, Kim Kardasian, czy Nicole Richie. Wielu gwiazdom pomogła wrócić do wymarzonej sylwetki po urodzeniu dziecka (Victorii Beckham, Karolinie Kurkovej). Mowa o Tracy Anderson. Dieta, którą proponuje swoim klientom ma trzy podstawowe zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać. Trenerka gwiazd uważa, że dzięki temu można stracić aż 4 kilogramy w przeciągu jednego miesiąca.

1. Unikaj "białych" węglowodanów

Tracy uważa, że niemal każdy element żywności, który jest biały może być tuczący. Dlatego też należy unikać takim produktom jak: mleko, ziemniaki, makaron, ryż itp. Białe węglowodany (ukryte głównie w produktach mącznych) zdaniem trenerki są głównym powodem odkładania się tłuszczu w organiźmie i spowalniania metabolizmu.

2. Unikaj kalorii w płynie

Kobiety przechodząc na dietę często uciekają się jedynie do płynnych posiłków w postaci soków owocowych oraz warzywnych, po to by nadrobić niedobór energii. Tracy tłumaczy, że brak energii jest odczuwalny, ponieważ ludzie wybierają złe produkty żywnościowe.

3. Utrwalaj zdrowe nawyki

Wiele kobiet rezygnuje z swoich planów dietetycznych, ponieważ uważa, że jest z tym za dużo zamieszania. Nie wiedzą, które produkty żywnościowe wybierać, a których unikać. Nie wiedzą także jak radzić sobie z zakupami. Skutecznym sposobem jest utrwalanie zdrowych nawyków, dzięki powtarzaniu przepisów. Staraj się włączyć je do stałego menu. Tracy Anderson radzi, by wybrać 3-4 różne produkty spożywcze na śniadanie, lunch i kolację i jeść je przez dwa, trzy tygodnie.

Oto przykładowa lista Tracy Anderson:

Białka:

- białka jaj,

- pierś z kurczaka lub udka,

- wołowina (najlepiej ze sklepu z organiczną żywnością),

- wieprzowina.


Rośliny strączkowe:

- soczewica,

- czarna fasola,

- fasola pinto.


Warzywa:

- szpinak,

- szparagi,

- zielony groszek,

- gotowe, mrożone mieszanki warzywne.

4. Weź dzień wolnego

Jeden dzień w tygodniu weź wolne od diety. W tym dniu możesz zjeść co chcesz i to bez żadnych ograniczeń. Dzięki temu twój organizm utrzyma metabolizm tłuszczów na odpowiednim poziomie i nie ograniczy się do spalania go tylko wtedy, gdy jesteś na diecie.

Czytaj także:

Lady Gaga wraca do formy>>