Victoria Beckham jest jedną z tych gwiazd, które na nadwagę pozwolić sobie nie mogą. O jej obsesji bycia szczupłą rozpisują się media na całym świecie. Ostatnio żona Davida Beckhama pokochała dietę alkaliczną.

Główne zasady:

Głównym założeniem diety jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pH we krw. Modelowo wynosi ono pomiędzy: 7,35 – 7,45 (jest to pH lekko zasadowe). Taka wartość oznacza, że w organizmie panuje równowaga kwasowo – zasadowa. Dieta bogata jest w owoce i warzywa, ogranicza z kolei spożywanie posiłków, które zakwaszałyby organizm np. nabiał, mięso ,czy makaron.

Zwolennicy diety alkalicznej zwracają uwagę na to, że przez tysiąclecia ludzka dieta była związana ze zbieractwem i spożywaniem przede wszystkim roślin, warzyw i owoców.  Wiele lat temu sposób odżywiania stał się zdecydowanie bardziej kwasowy i oparty w dużej mierze na produktach przetworzonych. Stąd też liczne problemy z nadwagą oraz otyłością.

Dieta Victorii Beckham zakłada umiarkowane ćwiczenia fizyczne, gdyż te zbyt intensywne oznaczają, że organizm może się zakwasić. Ważne jest także picie dużych ilości wody przefiltrowanej z dodatkiem soku z cytryny. Równie ważne co jedzenie, jest także dotlenienie organizmu, sen oraz unikanie stresu.

Przykładowe produkty alkalizujące:

- morele,

wiśnie,

- banany,

- brzoskiwnie

- sok z cytryny,

- ananas,

- jabłko,

- marchew.

Czytaj także:

Diety gwiazd - Jessica Alba>>