Pizza to danie, które chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Można jeść ją z wieloma składnikami, dzięki czemu nie przestaje się nudzić. Niestety, częste goszczenie pizzy w menu raczej nie pomaga zachować dobrej linii. Okazuje się jednak, że to lepszy wybór na śniadanie, niż płatki śniadaniowe. Jak to możliwe?

Co powinnaś jeść codziennie rano, żeby mieć płaski brzuch? >>

Do takiego wniosku doszła słynna, amerykańska dietetyczka Chelsey Amer. Ekspertka do spraw zdrowego żywienia zauważyła, że kawałek pizzy ma więcej wartości odżywczych, niż miska płatków śniadaniowych. Dlatego lepiej sprawdzi się na pierwszy posiłek dnia. 

"Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że kawałek pizzy ma tyle samo kalorii, co miska płatków z pełnotłustym mlekiem".

"Pizza także większą dawkę białka i tłuszczu, ale przy tym ma mniej cukru niż większość dostępnych na rynku płatków śniadaniowych" - mówi dietetyczka.

Lepiej sięgnąć po listek pizzy niż dietetyczne płatki śniadaniowe. Doda nam energii i nasyci na dłużej. Obawiamy się tylko, że trudno będzie się powstrzymać, żeby nie sięgnąć po kolejny kawałek... Chyba że będzie to wegańska pizza z kalafiora lub avocado toast pizza. Taką można jeść bez wyrzutów sumienia!

Warto pamiętać, że kupne płatki śniadaniowe fitness nigdy nie zastąpią zdrowej owsianki. Ten posiłek będzie z pewnością lepszym wyborem, niż miska płatków czy pizza.