Gwiazda piłki nożnej Nadia Nadim nową ambasadorką H&M Move

H&M Move zadebiutowało latem zeszłego roku ejtisową kampanią z udziałem Jane Fondy. Aktorka, która w latach 80. nagrywała bijące rekordy popularności kasety wideo z treningami, na zaproszenie skandynawskiej sieciówki wróciła do fitnessu i udowodniła, że sport nie zna wieku. Teraz marka idzie o krok dalej i ogłasza nową inspirującą ambasadorkę. Historia Nadii Nadim zaczyna się w Afganistanie. Przyszła reprezentantka Danii w piłce nożnej musiała uciekać z ojczyzny jako dziecko. Status uchodźczyni szybko zamieniła na karierę na murawie. Na koncie ma ponad 100 meczów w duńskich barwach i występy dla Paris Saint-Germain czy Manchester City, gdzie zdobyła tytuły mistrzowskie. Mimo sukcesów nie poprzestała na karierze sportowej. Nadia Nadim z powodzeniem ukończyła studia z zakresu medycyny i po zejściu z boiska planuje pracować jako chirurżka. Dodatkowo zawodniczka opanowała aż dziewięć języków, w tym francuski, hindi, niemiecki czy arabski.

Sportowa kolekcja szwedzkiej sieciówki sprawi, że ruch stanie się przyjemnością

„Cieszymy się, że Nadia dołączyła do naszego teamu, aby pokazać wiele korzyści, jakie ruch przynosi dla jednostki, ale też zespołu. Ruch ma zdolność jednoczenia ludzi i społeczności, a także stwarza okazję do nieoczekiwanych współpracy, takich jak połączenie sił Zlatana i Nadii” – mówi Diana Amini z H&M.

Nadia Nadim została przywitana w ekipie H&M Move przez Zlatana Ibrahimovića, a ich spotkanie zostało uwiecznione w klipie promocyjnym. Sportowcy mieli na sobie bezszwowe modele z nowej kolekcji H&M. Wygodna odzież wykonana z funkcjonalnego materiału DryMove™ doskonale uzupełniła asortyment marki, na który do tej pory składały się kurtki, dresy, topy i bielizna przeznaczona dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Przemyślane projekty mają skutecznie odprowadzać wilgoć i pomagać zachować suchą skórę. Wszystko to w ramach promowania „bardziej przystępnej wizji sportu” – niezależnej od umiejętności czy zasobności portfela.

Na zdjęciach zaprezentowano minimalistyczne topy i legginsy zapewniające swobodę ruchów. W takich kompletach gwiazdy zmierzyły się w meczu ping-ponga. Rywalizacja była relacjonowana na żywo przez komentatora Guya Mowbraya. „Zlatan był super zabawny. Nie mogę się doczekać rewanżu” – mówi Nadia i podkreśla, że ma ambicję rozruszać cały świat i przekonać kolejne pokolenia dziewczynek do pójścia w jej ślady.