"Od momentu powstania w 1949 roku celem Asics jest pomaganie ludziom w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Ale do tego potrzebują zdrowej Planety, na której będą mogli ćwiczyć. Jesteśmy zaangażowani w budowanie gospodarki o obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisje CO2 i utrzymać globalne ocieplenie na poziomie poniżej 1,5 ° C" wyjaśnia Yasuhito Hirota, prezes Asics. To właśnie dlatego znana marka z kategorii sportowej zdecydowała się zebrać w Japonii stare używane ubrania, a następnie - dzięki nowoczesnym technologiom - zamienić je w tekstylia, z których powstała cała linia butów do biegania. I to dzięki przy użyciu tej samej technologii, jak w przypadku produkcji odzieży i obuwia dla japońskiej drużyny sportowej.

Patagonia zmniejsza liczbę produkowanych ubrań i skupia się na odsprzedaży używanych: "Robimy interesy, by ratować naszą planetę">>

Czerwone sneakersy Sunrise Reborn są jednym z najciekawszych dzieł recyklingu ostatnich miesięcy. 

Są dostępne w limitowanej serii, która jednak świetnie oddaje nieustanna misję Asics, jaką jest minimalizowanie wpływu ich produktów na środowisko. Przykładowo - marka podkreśla, że do 2030 roku chce zmniejszyć emisję CO2 aż o 55% oraz jednocześnie zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do minimum 60%. Co więcej, zależy im na tym, by do 2050 roku osiągnąć zerową emisję netto CO2. Hirota podkreśla zresztą: "Za pomocą ekologicznych produktów, takich jak Sunrise Reborn Pack, chcemy umożliwić ludziom na całym świecie czerpanie radości z psychicznych i fizycznych korzyści sportu, przy jednoczesnej ochronie planety z myślą o przyszłych pokoleniach"

Sneakersy Asics z używanych ubrań / mat. prasowe

Mulberry wystawi na sprzedaż archiwalne modele torebek. Luksusowa marka dołączy do innowacyjnego programu Vestiaire Collective>>

Buty trafiły do sprzedaży 5 marca. Są częścią inicjatywy Sunrise Asics, w ramach które marka zachęca ludzi na całym świecie do ćwiczeń ciała i umysłu o wschodzie słońca.