Znów wszyscy mówią o Nike! Jednak tym razem nie chodzi o żaden projekt z gwiazdą sportu czy estrady. Chodzi o nowe rozwiązanie, które marka wprowadziła w premierowym modelu buta sportowego. Co jest w nim takiego rewolucyjnego? Już nie trzeba się bawić w wiązanie sznurowadeł czy rzepy, co więcej, ten but wygląda jak z planu filmu o przyszłości. W tej chwili cała branża sportowa komentuje to wydarzenie.

Te nowe sneakersy Nike założysz bez schylania się. Nie mają sznurowadeł czy rzepów i wyglądają jak z filmu science-fiction

GO FlyEase to model, który właśnie robi furorę w internecie. Nike właśnie ujawniło swoją propozycję na nowoczesne sneakersy. Buty dostępne są w trzech odcieniach, ale to nie kolory są w tej chwili ważne, tylko wprowadzone w nich rozwiązania. Ile razy mieliście problem ze sznurówkami? Tego chyba nie da się zliczyć. Rzepy też nie do końca rozwiązywały sprawę. A co ze zdejmowaniem? Ile razy ze zmęczenia zsuwaliście but o but...? Nie rzucimy w nikogo kamieniem, nam też się to zdarzało (od razu przypomina nam się nagana od mamy, że niszczymy trampki). Ten problem postanowiło rozwiązać Nike. Na dodatek, seria FlyEase została zaprojektowana przede wszystkich z myślą o niepełnosprawnych sportowcach. Zamiast wspomnianych sznurówek użyto zamków i pasków.

Jak się teraz okazuje, można stworzyć buty sportowe, które wkłada się bez żadnego problemu i to bez użycia rąk. "Sporo czasu spędzam na wkładaniu butów" - przyznała Beatrice „Bebe” Vio,  zwyciężczyni paraolimpiady w szermierce w 2016 roku, która chodzi z protezami nóg. Włoszka miała już okazję przetestować ten głośny model. Projektanci podają również, że GO FlyEase nadają się nie tylko na spacer, ale również na trening. Niestety, wielu internautów (nie czytając komunikatów prasowych) stwierdziło, że to tylko alternatywa dla tradycyjnych butów. Na Twitterze pojawiły się opinie, że te buty są dziwne... Prawdą jest, że ich dizajn znacznie różni się od "klasycznych" sneakersów. Dziennikarze w swoich tekstach nawiązują do kultowego filmu "Powrót do przyszłości" i obuwia noszonego przez Marty'ego McFlya (tam sznurówki zawiązywały się same, dopasowując się do stopy właściciela buta). A jak wyglądają GO FlyEase w użyciu? Zobaczcie poniżej. Trzeba przyznać, że Nike znów myśłi o wszystkich fanach sportu i aktywności fizycznej. Kilka miesięcy temu swoją premierę miała kolekcja ubrań dla przyszłych i świeżo upieczonych matek.