Kiedyś dresówka kojarzyła się głównie z ubraniem na siłownię, wyjazd, czy do chodzenia po domu. Gdy z powodu pandemii musieliśmy przenieść nasze biuro do własnej kuchni czy salonu, zmieniła się także nasza szafa, a dokładnie codzienne stylizacje. Dziś bluzy czy wygodne spodnie nosimy też do eleganckich długich płaszczy i z wystawną biżuterią. Ten styl, znany jako athleisure, widoczny jest na ulicach światowych metropolii czy w ostatnich kolekcjach projektantów i popularnych marek. Kolejną odsłonę tej linii zaprezentowało też Reserved.

"Wiosenna kolekcja Reserved Athleisure powstała jako reakcja na sytuację zwaną „nową normalnością” czy „nową rzeczywistością”. (...) Reserved proponuje wygodny kompromis zawsze gdy mamy na to ochotę. Athleisure bowiem stworzona jest dla każdej kobiety, bez względu na to, czy prowadzi sportowy tryb życia, czy poprzestaje na zwykłych, codziennych zajęciach" - możemy przeczytać w informacji prasowej. Na dodatek, każdą rzecz można swobodnie łączyć z drugą w zależności od pory dnia czy okazji. Projektanci zastosowali się do zasady: ma być uniwersalnie. Koncept "mix and match" zastosowano nie tylko przy krojach, ale również w palecie kolorystycznej. Znajdziemy miętową zieleń, odcień szałwii, delikatną żółć oraz róż. 

"Większość kolekcji została uszyta z materiałów #EcoAware, m.in. z organicznej bawełny, recyklingowanego poliestru oraz recyklingowanego poliamidu" - podano w informacji. "Dodatkową jakość stanowi niegniotący się kresz, dzięki czemu możemy spakować ubranie do torby i nosić od razu, bez konieczności prasowania. Praktyczną stroną kolekcji jest również ograniczenie do minimum wszelkich zapięć – zostały tylko te naprawdę niezbędne".

Gwiazdą sesji Reserved została polska modelka Kasia Struss.