Czy fryzura bob została odmieniona już przez wszystkie przypadki? Prawie. Modne cięcie, które jest uniwersalne i optycznie wysmukla twarz, doczekało się mnóstwo wersji. Niedawno triumfy święcił odwrócony bob, czyli krótkie, gładkie włosy z wywiniętymi końcami. Bob skradł serca gwiazd, które prześcigają się w nowych odsłonach tej kultowej już fryzury. Na diametralną zmianę zdecydowała się m.in. Nicole Kidman, która porzuciła rude fale w hollywoodzkim stylu, będące przez wiele lat jej znakiem rozpoznawczym i ścięła włosy. Aktorka postawiła na dłuższą wersję z lekko pocieniowanymi końcami przy twarzy. Do grona szczęśliwych posiadaczek tego cięcia dołączyła również Margot Robbie, która z kolei zerwała z wizerunkiem Barbie, wybierając old money bob, czyli długość do ramion i objętość. Od jakiegoś czasu ogromną popularność zdobywa dad bob. Wygląda na to, że jest on najbardziej wdzięczną i łatwą do stylizacji wersją ikonicznej fryzury. 

Dad bob to modna fryzura na lato 2024 

Od kilku sezonów “dad style” zdobywa coraz więcej sympatyków. Już jakiś czas temu wymieniłyśmy mum jeans na luźniejsze i dłuższe spodnie, nosimy ukochane przez wszystkich ojców sneakersy na czele z modelami Asics czy Puma i luźne flanelowe koszule oraz czapki z daszkiem. Najogólniej mówiąc skłaniamy się w stronę klimatu retro, kojarzącego się właśnie z “typowym” tatą. Po ubraniach, przyszedł czas na fryzurę. Dad bob to dłuższa, mniej wymagająca wersja klasycznej wersji. Swobodne cięcie w stylu lat 90. o długości między podbródkiem a obojczykiem także podkreśla kości policzkowe i jest łatwe w stylizacji. To dobra opcja dla wszystkich kobiet, które wahają się nad tradycyjnym bobem ze względu na krótką długość. 

Dad bob – komu pasuje modna fryzura na lato 2024?

Fryzura dad bob jest tak wszechstronna jak klasyczna wersja, ale po prostu mniej zobowiązująca ze względu na długość, dlatego pasuje do każdego typu urody. Jest szczególnie polecana dla kobiet z pełniejszą twarzą, ponieważ wyostrza rysy. dodając charakteru. Dodatkowo, dad bob w stylu lat 90. można upiąć w luźnego kucyka lub koka, co w przypadku tradycyjnego cięcia jest niemożliwe, ponieważ włosy są za krótkie.