Metamorfozy, które motywują

Instagram to świetne źródło inspiracji. Od zdjęć lansujących nowe trendy kulinarne, po stylizacje na aktualny sezon, czy pomysły na urządzenie wnętrz. Jednak w siłę rośnie na nim jeszcze jedna fala, którą śmiało można nazwać fitspiracjami - zdjęciami motywującymi do zmiany stylu życia na zdrowy, sportowy, sprzyjający sylwetce. To prawdziwy ocean dietetycznych przepisów, czy niesamowitych metamorfoz zwykłych kobiet! Bo to właśnie dziewczyny takie jak my, a nie gwiazdy mające trenerów personalnych, najlepiej przekonują do zmiany nawyków. Myślisz, że wiesz wszystko o odchudzaniu? Jeśli walcząc o wymarzoną figurę nadal kierujesz się wyłącznie swoją wagą, czas zmienić nastawienie do "nadkilogramów"! Przekonuje do tego blogerka Kelsey Wells - autorka fit metamorfozy, która obiegła cały świat.

Mięśnie vs tłuszcz

26-latka na trzech zdjęciach pokazała, że wyższa waga, będąca efektem ćwiczeń i zdrowego jadłospisu, prezentuje się na ciele lepiej, niż niedowaga spowodowana samą dietą redukcyjną. Jej przygoda zaczęła się osiem tygodni po porodzie, gdy ważyła 64 kg. Dzięki restrykcyjnej diecie Kelsey schudła 8 kg, jednak nadal nie była zadowolona ze swojego wyglądu. Dopiero po czasie dziewczyna uświadomiła sobie, że liczby na wadze nie mają znaczenia. Z pomocą regularnych treningów oraz fit diety zwiększyła się jej masa mięśniowa. To dodało Kelsey dodatkowych kilogramów i...odjęło centymetrów w obwodzie talii, rąk, nóg! Nic dziwnego - w końcu mięśnie ważą więcej, niż tłuszcz. Choć po miesiącach ćwiczeń figura jest lżejsza i smuklejsza, ciężar ciała może pozostać bez zmian. 

Fitnessowa rutyna

Kelsey Wells inspiruje innych wyrzeźbioną, jędrną, młodo wyglądającą sylwetką. Na blogu My Sweat Life dzieli się z fanami swoją historią i poradami dla początkujących fitnessek. Jedną z guru dziewczyny jest Kayla Itsines, autorka treningu Bikini Body Guides. To ten zestaw ćwiczeń zapewnił sukces blogerce - w niedługim czasie! Jaki jest wniosek? Dziś wysportowana figura zwyciężyła nad zbyt szczupłym ideałem sylwetki. A pod terminem "fit" kryje się więcej, niż jeden typ wymarzonego ciała. Koniec z dążeniem do nieosiągalnych kanonów, często zmanipulowanych przez Photoshop. Waga nie ma znaczenia - ważniejsze jest samopoczucie i zdrowie! 

Czy waga ma znaczenie dla figury? fot. @mysweatlife