Lyst Index to ranking publikowany co kwartał przez platformę zakupową Lyst, która śledzi trendy i dane dotyczące mody. Ich raporty prezentują najpopularniejsze marki i produkty w danym okresie, bazując na analizie milionów wyszukiwań, zakupów i interakcji na platformie Lyst oraz w mediach społecznościowych. Jest to swego rodzaju barometrem aktualnych trendów i preferencji w świecie mody.

Miu Miu najgorętszą marką w prestiżowym rankingu Lyst Index Q1 2024

Najnowszy raport Lyst Index, opublikowany w środę 24 kwietnia, potwierdza dominację domy mody Miu Miu nad innymi markami. Brand zdobył tytuł Marki Roku zarówno w latach 2022, jak i 2023, ale w kwartalnych rankingach nieustannie bije się o podium ze swoją starszą siostrą -  Pradą. Jakie marki pokonało w tym roku Miu Miu? Podczas gdy Prada spadła na drugie miejsce, Saint Laurent z dyrektorem kreatywnym Anthonym Vaccarello zadebiutował w pierwszej piątce. Balenciaga najwyraźniej zostawiła za sobą kontrowersje i pragnie odzyskać tron jako ulubieniec celebrytów, pojawiając się w raporcie jako jedna z najszybciej rozwijających się marek i zamieniając dwunaste miejsce na ósme. Valentino, Skims i Louis Vuitton również wspięły się na wyższe miejsca, a Moncler, Jacquemus i Diesel spadały nieco w dół.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LYST (@lyst)

Czemu marka Miu Miu zawdzięcza zaszczytne pierwsze miejsce? Jak czytamy w raporcie Lyst Index przyczyniły się do tego trzy rzecz: najgorętsze nazwiska zasiadające w pierwszych rzędach pokazów, upcyklingowa kolekcja z jeansem w roli głównej i viralowe sneakersy 530SL stworzone we współpracy z marką New Balance. Te ostatnie biją obecnie rekordy popularności.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LYST (@lyst)

Sneakersy Miu Miu x New Balance 530SL to najbardziej pożądane buty sezonu

Sneakersy Miu Miu SL530 zaprojektowane we współpracy z marką New Balance pojawiły się na wybiegu w kolekcji wiosna-lato 2024, a do sprzedaży trafiły pod koniec lutego tego roku. Błyskawicznie stały się viralem, deklasując kultowe modele adidas Samba i Gazelle. 

Utrzymane są jednak w podobnej estetyce, co popularne buty adidas. New Balance sięgnął do swojego archiwalnego projektu z 1992 roku, dekonstruując kultowy model 530, a Miuccia Prada dodała stonowaną kolorystykę, ultrapłaską podeszwę i sznurówki przypominające żeglarskie węzły. Tak powstały najbardziej pożądane sneakersy sezonu, o których marzą wszystkie trendsetterki, redaktorki mody i miłośniczki brandu Miu Miu.

sneakersy Miu MiuMiu Miu wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Na podium najbardziej pożądanych produktów marki według raportu Lyst Index znalazły się także wracające do mody koszulki polo i charakterystyczne majki kąpielowe, na których Miuccia Prada zbudowała wizerunek brandu Miu Miu.