Trendy kulinarne 2017: różane latte

Kiedyś kolorowe smoothies w słoiku, teraz napary na bazie superfoods. Trendy kulinarne tak jak te w modzie, co sezon zaskakują nas swoją zmiennością. Rok 2016 bezsprzecznie należał do matcha latte oraz "złotego mleka" na bazie kurkumy. Napoje te wspomagają detoks organizmu i są smaczną bombą antyoksydantów! Zwykła kawa jest nudna - wolimy wybierać jej alternatywy, które są energetyczne oraz fotogeniczne w jednym. Do ulubieńców foodies nie należy już yerba mate, a barwne napoje serwowane jak klasyczne latte - ze spienionym mlekiem i wzorkiem w rozetę. 

Trendy kulinarne 2017 - LISTA >>

Do ostatnich hitów należy unicorn latte, czyli tęczowy, energetyczny napar skomponowany z chlorelii, spiruliny, mleka kokosowego, imbiru, miodu czy zmiksowanych jagód acai. Razem z nim na Instagramie rządzi rose latte - "kawa" z płatkami róż oraz...tajnym składnikiem barwiącym napój na różowo! Sekret koloru tkwi w zdrowym dodatku, jakim jest sok z buraków. Bez obaw, smak warzywa jest nieodczuwalny, gdy skomponujemy go z wanilią, mlekiem oraz wodą różaną. Taka mikstura to źródło witamin i porządny zastrzyk energii w jednym.Takim akcentem możemy zacząć wiosnę!

Różane latte - przepis

Składniki:

2 łyżki soku z buraków 

2 łyżki wrzątku

1/4 łyżeczki pasty waniliowej

150 ml mleka migdałowego

1 łyżka oleju kokosowego

1 i 1/2 łyżki wody różanej

Wymieszaj sok z buraków z gorącą wodą, olejem kokosowym, wodą różaną i pastą waniliową. Do mieszanki dodaj spienione, podgrzane mleko migdałowe. Całość wymieszaj. Mieszankę możesz dosłodzić łyżeczką syropu klonowego lub miodu. Serwuj różane latte z suszonymi płatkami róży, jego wierzch możesz ozdobić ulubionym wzorkiem. 

Trendy kulinarny 2017: różane latte - ZDJĘCIA >>