Sztuki walki - jak wpływają na sylwetkę?

Sztuki walki kojarzą Ci się z kinem akcji dla mężczyzn? Nic bardziej mylnego! Ten sport jest ulubioną dyscypliną wielu gwiazd i modelek, które nie wyobrażają sobie bez niego swojej fit rutyny! Do spalania kalorii w ten sposób zachęcają m.in. Adriana Lima, Jennifer Lopez, Doutzen KroesAngelina Jolie. Ideały pod względem urody i sylwetki! W Polsce sztuki walki dumnie promuje Joanna Jędrzejczyk - ambasadorka Reeboka, mistrzyni federacji UFC. Takich treningów nie należy się bać! Fundują ciału mocną dawkę energii i solidne kardio. Dzięki nim w mgnieniu oka wyrzeźbisz sylwetkę, uzyskując przy tym wymarzoną formę. Ćwiczenie sztuk walki uczy umiejętności obronnych i wykorzystywania siły przeciwnika. Wzmacnia cierpliwość, umiejętność koncentracji, czy samoświadomość, gwarantując zwiększoną pewność siebie. 

Który sport wybrać?

Znudziła Cię joga i chodzenie na siłownię? A może nie przepadasz za bieganiem? To kolejne powody, by spróbować sił na ringu. Sztuki walki charakteryzuje dynamika oraz zmienność, dzięki czemu zajęcia są urozmaicone. Łatwo czerpać z nich satysfakcję, poprzez stopniowe wzmacnianie własnej siły. Do zajęć najczęściej wybieranych przez kobiety należą aikido i jujitsu, które uczą samoobrony. Dzięki nim będziesz zdolna do poradzenia sobie w sytuacji zagrożenia, nawet ze znacznie silniejszym napastnikiem! Doskonałym sportem jest także krav maga, czyli izraelskie walki wręcz. Uczą one zadawania szybkich ciosów w najczulsze punkty ciała, jak okolice oczu, krocze, gardło, nogi. Z kolei adrenalinę wyzwalają kick-boxing i boks, które gwarantują dynamiczne spalanie kalorii. Nie wiesz, na co się zdecydować? Swoją przygodę możesz zacząć od kreatywnego treningu body combat, łączącym w sobie elementy różnych sztuk walki. Taki rodzaj zajęć znajdziesz w wielu klubach fitness lub otwartej strefie Reebok Pop Up Store w Warszawie, gdzie swoje umiejętności możesz doskonalić pod okiem najlepszych instruktorów. Znajdziesz tam także zajęcia z boksu, w którym również możesz przetestować swoje siły!

Strefa Reebok Pop Up Store będzie funkcjonować do 3 września. Harmonogram treningów oraz wszystkich pozostałych atrakcji planowanych w ramach Reebok Pop Up Store publikowany jest regularnie na wydarzeniu na Facebooku. Treningi są darmowe, a aby wziąć w nich udział wystarczy się tylko zapisać na stronie.

Informacja i zapisy: https://www.facebook.com/ReebokPoland

Sztuki walki - co dają figurze? fot. @ellepolska