FKA twigs projektuje dla Nike? Wszystko na to wskazuje! Kilka dni temu na Facebooku Zalando pojawiło się zdjęcie piosenkarki w stylizacji od sportowej firmy. Jednak szybko zostało usunięte. Czy to był przypadek? Niekoniecznie. Na instagramie Brytyjki od kilkunastu godzin możemy zobaczyć już teaser promujący projekt z Nike oraz kilka fotografii. Zobaczcie:

Nike wprowadza stroje kąpielowe dla muzułmanek. Czy hidżaby okażą się hitem sprzedażowym? >>

Byliśmy ciekawi czy będzie to linia dedykowana tancerkom, czy może bardziej streetwearowa. FKA twigs znana jest z niebanalnego podejścia do mody, czy tworzenia muzyki. Okazuje się, że Tallulah Debrett Barnett została dyrektor kreatywną nowej kampanii o nazwie "Zonal Strength Tights", mającej na celu pokazanie, że sport nie jest tylko zarezerwowany dla atletów. Ćwiczenia, a dokładnie ruch (np. w tańcu) i jego piękno mogą być także sztuką, na co dowodem ma być zaprezentowany klip. W wideo (zostało nagrane w Meksyku, a w tle usłyszycie napisaną na potrzeby tej produkcji piosenkę "Trust In Me") udział wzięli tancerze (Madelyne Spang, Paleta CalmQuality, tancerka i wiolonczelistka Saskia Horton) oraz znani sportowcy, m.in. biegaczka English Gardner, karateka Jay Kirton, a także szermierz Miles Chamley-Watson. Autorem fotografii jest, zaledwie 17-letni, David Uzochukwu.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, hasło reklamowe "do you believe in more?" odnosi się do dziewczyny, która dorastając wyglądała inaczej niż wszyscy i chciała robić inne rzeczy niż ludzie dookoła nie. Mieszkała w małym mieście i nie miała pieniędzy, ale była zdeterminowana oraz miała nadzieję, że może zrobić ze swoim życiem coś więcej. Tą osobą jest właśnie FKA twigs. A pytanie "czy wierzysz w coś więcej?" może zadać sobie każdy z nas.

Dlaczego Nike wybrało FKA twigs? Wokalistka ma nie tylko cudowny głos, ale jest również utalentowaną tancerką, o czym mogliśmy się przekonać podczas show "Soundtrack 7" zrealizowanego w ramach Manchester International Festival. Artystka trenuje także pole dance! Koniecznie zajrzycie na jej profil na instagramie.

Dla amerykańkiego brandu tworzyli już Riccardo Tisci, czy Olivier Rousteing. A jedną z amabasadorek jest Bella Hadid.