Nike od początku roku 2017 mocno wspiera równość. Zaczęło się od kobiecej kolekcji "Black and white", w której wystąpiły modelki o zróżnicowanym stylu, typie figury, kolorze skóry czy włosów. Sportowy gigant odchodzi od sezonowocyh kanonów urody promowanych przez znane domy mody. Udowadnia, że prawdziwe piękno leży w byciu sobą. Ważne, by umieć je docenić u siebie jak i innych, zamiast dyskryminować za odmienność. Hasło nowej kolekcji brzmi:

Nike wprowadza stroje kąpielowe dla muzułmanek. Czy hidżaby okażą się hitem sprzedażowym? >>

"Przedmieścia i centrum miasta. Czarny i biały. Wysokie kontrasty, które wnoszą energię i piękny wygląd dzięki nieskończonej ilości kombinacji. W tej kolekcji nie boimy się mieszać, dobierać, łączyć. No dalej, pokaż swoje twórza "ja"!".

I, jak można się domyślić, nie dotyczy wyłącznie ubrań. Potwierdza to nowa kampania Nike "Equality" oraz promujące ją poruszające wideo. W filmiku trwającym 1:30 minuty wystąpiło wiele czarnoskórych gwiazd muzyki i sportu, a piosenkę w tle (cover Sama Cooka "A change is gonna come") zaśpiewała Alicia Keys. Spot wyreżyserowała Melina Matsoukas, która tworzyła teledyski dla Lady Gagi, Rihanny czy Whitney Houston. To krótka historia o tym, że zarówno w życiu codziennym jak i sporcie powinniśmy zrezygnować z ograniczeń. Szczególnie tych dotyczących koloru skóry czy poglądów. Wszyscy jesteśmy tacy sami - niepotrzebnie patrzymy na świat przez pryzmat mocnych kontrastów. 

Kolekcja "Equality" składa się z odzieży zaawansowanej technicznie występującej w kolorze czerni i bieli. Znajduje się w niej również seria sneakersów Nike "Black History Month". Można znaleźć ją w sklepach od 16 lutego. Część przychodów ze sprzedaży trafi na konto organizacji Nike's Ever Higher Fund opiekującej się młodzieżą. Jej młodzi podopieczni mają szansę rozwijać swoje talenty. Sportowy gigant zachęca, by dołączyć się do akcji walczącej z rasizmem dzięki opublikowaniu w sieci motta kampanii - "Equality". 

Nowa kampania Nike "Equality" walczy z rasizmem - ZDJĘCIA >>

Nike "Equality" - wideo:

 

Kolekcje Nike w sklepie ELLE: