Czym jest dieta Intermitten fasting, czyli post okresowy?

Intermitten fasting, czyli post okresowy lub inaczej post przerywany, to dieta polegająca na czasowej rezygnacji z posiłków. W czasie tzw. postu nie przyjmujemy do organizmu żadnych kalorii, dozwolona jest jedynie woda do picia. Taka dieta ma służyć poprawieniu zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu sylwetki. Wariantów takiej diety jest kilka. Jeden z nich to 24/24, czyli jeden dzień nie przyjmujemy żadnych kalorii, a następnego dnia jemy normalnie. Druga opcja to 20/4, czyli 20 godzin nie jemy, a kolejne 4 wracamy do normalnego jedzenia. Trzeci sposób to najbardziej popularne 16/8, który polega na 16 godzinach poszczenia i kolejnych 8, podczas których przyjmujemy kalorie. 

Jennifer Aniston i post przerywany

Dieta Intermitten fasting jest niezwykle popularna wśród celebrytów. W ostatnim wywiadzie dla Radio Times w programie The Morning Show, aktorka Jennifer Aniston zdradziła, że również jest fanką postu przerywanego. 

Stosuję post przerywany, więc rano nie jem. Zauważyłam dużą różnicę w obchodzeniu się bez stałego pokarmu przez 16 godzin - przyznała Jennifer Aniston

Aby wytrzymać bez porannego śniadania, Jennifer Aniston stosuje kawę oraz sok z selera na czczo. Ten magiczny warzywny napój jest ostatnio niezwykle popularny, a jego właściwości działają cuda. Do grona aktorki i fanów postu okresowego dołączyli m. in. Kourtney Kardashian, Halle Berry, Kate Walsh, Hugh Jackman i Brooke Burke.