Alexander Wang powraca z drugą odsłoną swojej kolekcji dla adidas Originals. Premiera "Season 2" przypada na 29 lipca. Tego dnia o północy czasu nowojorskiego będzie można zakupić jego nowe projekty. Jednak w sposób zupełnie inny, niż dotychczas. Designer chce sprzedać swoją kolekcję za pośrednictwem chatbota. Osoby chcące dokonać zakupu będą musiały wpisać w okienko czatu następujący numer "917.512.7715", by następnie otrzymać przesyłkę prosto pod drzwi (opcja możliwa tylko na obszarze Nowego Jorku). Brzmi jak szalony pomysł? Globalna sprzedaż ruszy 5 sierpnia.

Kolekcja Wanga dla adidas Originals została zainspirowana dwoma pozornie niepasującymi do siebie światami. Łączy w sobie kolarstwo i undergroundową kulturę rave'u. Projekty są połączeniem zaawansowanej technicznie sportowej bielizny z odzieżą na co dzień, występującą w kolorach ulicznych neonów. Jak mówi sam Alexander, podczas tworzenia oglądał relacje z masowych imprez rowerowych. Zapragnął, aby ich metą była podziemna dyskoteka w rytmie rave.

Tak powstało wideo promujące współpracę z adidasem, wyreżyserowane przez Ryana Staake. Widzimy na nich dwóch kolarzy mających na głowach kominiarki, którzy dostarczają pod drzwi paczki z ubraniami i rozwieszają plakaty z informacją o premierze kolekcji. Po pracy dostawcy idą na imprezę, jednak nie zmieniają swoich roboczych, kolarskich ubrań. Dzięki temu projektant chce pokazać, że kolekcja nadaje się nie tylko na trening rowerowy. Śmiało można w niej ruszyć do miasta! 

"Moja sportowa rutyna to wychodzenie do miasta i tańczenie. Więc jeśli ludzie pytają mnie, czy ćwiczę, odpowiadam "Tak! W piątki i soboty wieczorem!" - podsumowuje Alexander Wang. 

Czekamy na premierę! #GangWang

Kolekcja Alexander Wang adidas Originals "Seson 2" - WIDEO: