Raf Simons x Kvadrat

Raf Simons i duńska marka Kvadrat współpracują ze sobą już od dłuższego czasu. W zeszłym roku swoją premierę miało rozwiązanie do domu „shaker system”. Simons zainspirowany malarstwem Donalda Judda i prostotą życia amerykańskich Szejkerów (społeczność religijna znana także ze swojego ascetycznego stylu jeśli chodzi o wnętrza) stworzył minimalistyczny wieszak-organizer z miejscem na haczyki na ubrania, lusterko, przegródki na klucze itd., czyli wszystko to, co przydaje się w każdym domu. Teraz do kolekcji Raf Simons x Kvadrat trafiły kolejne elementy.

Czytaj także: Raf Simons dla Kvadrat. Projekt „shaker system”

Domowe tekstylia od Rafa Simonsa

Kontynuacja współpracy nazwana „Kolekcją 2” obejmuje liczne tekstylia: kosmetyczki, szlafroki, ręczniki, kapcie domowe, mięciutkie, kaszmirowe koce i wełniane narzuty na łóżko. Wszystkie akcesoria dla Kvadrat Raf Simons zaprojektował tak, by można je było zawiesić/umieścić na "shaker system", bez konieczności przechowywania w szafach czy szufladach. W ten sposób potrzebne na co dzień dodatki mamy stale pod ręką. Całość jest estetycznie spójna, a każdy element pasuje do zestawu. 

- Mieszkam w modernistycznym apartamencie w Antwerpii, gdzie łazienka i sypialnia są ze sobą połączone. Jeśli nie chcę mieć szlafroka w pobliżu, muszę go złożyć i schować do szafy, czego oczywiście zazwyczaj nie robię. Po kąpieli chce się odwiesić mokre rzeczy. Jeśli szlafrok lub ręcznik są ładne, a do tego istnieje dopasowany system do zawieszenia, to jest to idealne połączenie funkcji i estetyki - tłumaczy swój koncept Raf Simons.

Kolekcja Raf Simons x Kvadrat powstała w czterech odcieniach: czerni, złamanej bieli, różu i szałwiowej zieleni. Do sprzedaży trafiła 31 stycznia 2023.