To właśnie wspomniane części składowe świata stały się punktem wyjścia i główną inspiracją do stworzenia bestsellerowej kolekcji Freedom Elements, która powstała we współpracy z ambasadorką marki W.KRUK, Martyną Wojciechowską. Autorzy biżuterii po raz kolejny prezentują swoją interpretację sił natury, tym razem oddając ich charakter w fakturze srebra. Nieregularne wzory na powierzchni tego szlachetnego kruszcu przywodzą na myśl krajobraz ukształtowany przez ziemię, powietrze, wodę i ogień.

- Gdy otrzymałam zadanie stworzenia biżuterii inspirowanej siłami natury, zastanawiałam się nad możliwymi drogami projektowymi. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, by żywioły reprezentowała organiczna faktura, nieregularna, budząca skojarzenia z ukształtowaniem terenu, ze zmarszczoną falami taflą wody, z silnymi podmuchami wiatru kształtującymi krajobraz czy z powierzchnią poddaną działaniu ognia – opowiada Aleksandra Polak, Managerka Zespołu Projektowego W.KRUK.

W.KRUK x Martyna Wojciechowska, kolekcja Freedom Elements / Mat. prasowe

Rzemiosło i wolność twórcza

W istocie kolekcja Freedom Elements jest celebracją wolności, którą z jednej strony symbolizują siły natury, a z drugiej – autorskie podejście do projektów. Biżuteria została stworzona w Polsce, w Manufakturze W.KRUK, która, jako nieliczne tego typu miejsca w Europie, wciąż przywiązana jest do rzemiosła, wzbogacając go o innowacyjne rozwiązania.

Kolekcja Freedom Elements to efekt pracy ludzkich rąk / Mat. prasowe

Czerpanie z tradycji nie oznacza jednak sztywnego trzymania się dawnych technik rzemieślniczych. Manufaktura W.KRUK to zespół kreatywnych rzemieślników o niebywałej wrażliwości, wyobraźni i zdolnościach manualnych. Poszukiwanie faktury, która odda charakter wszystkich czterech żywiołów, polegało na twórczym eksperymentowaniu z kruszcem i jego formą. Mistrzowie jubilerstwa W.KRUK obrabiali srebro pod wpływem wysokiej temperatury – aż do uzyskania organicznych, przywodzących na myśl siły natury wzorów. Biżuteria, która wyszła spod ich rąk, wymyka się klasyfikacjom. Stanowi połączenie tego, co dawne z tym, co współczesne. I tak jak różnorodne są żywioły, tak każdy z modeli pierścionków, bransolet czy łańcuchów jest inny.

To właśnie indywidualna praca złotnika nad danym modelem decyduje o jego ostatecznym kształcie, tworząc efekt nawiązujący do natury i wpływających na nią sił – mówi Aleksandra Polak, Managerka Zespołu Projektowego W.KRUK.

Wzory inspirowane siłami natury / Mat. prasowe

Biżuteria Freedom Elements: siły natury odciśnięte w srebrze

Oddająca hołd rzemieślnikom kolekcja powstała ze srebra próby 925 i jest dostępna w dwóch wariantach wykończenia (oksydowanego i pokrytego 18-karatowym złotem), które są odpowiedzią na aktualne trendy. Masywne formy i geometryczne kształty nadają biżuterii nowoczesny charakter. Z kolei zastosowane techniki zdobnicze, takie jak oksydowanie, eksponują kunszt wykonania i nieregularne wzory na powierzchni kruszcu.

 

Z jakich elementów złożona jest kolekcja Freedom Elements? Uwagę przykuwają tu wyraziste pierścienie, obrączki i sygnety, które dowolnie można ze sobą łączyć, uzyskując dokładnie taki efekt, jakiego pragniemy. I choć mają one różne rozmiary i tekstury, to idealnie się równoważą. Tak jak żywioły, razem tworzą spójną (i olśniewającą) całość.

W.KRUK x Martyna Wojciechowska, kolekcja Freedom Elements / Mat. prasowe

Wolność ekspresji i możliwość tworzenia niezliczonej liczby kombinacji dają także łańcuchy i bransolety, które nosi się w wersji dłuższej lub skróconej, podwójnie przewiązując je na nadgarstku. Oprócz tego w kolekcji nie zabrakło kolczyków, wisiorków czy beadsów. Dzięki mnogości i różnorodności elementów za każdym razem można stylizować je inaczej. Każda kombinacja będzie niepowtarzalna.

W.KRUK x Martyna Wojciechowska, kolekcja Freedom Elements / Mat. prasowe

W.KRUK tworzy dla wszystkich. Freedom Elements to kolekcja unisex. Charakterystyczne dla niej wzornictwo ma uniwersalny charakter, nie jest ani stereotypowo kobiece, ani stereotypowo męskie. W.KRUK stawia na inkluzywność i nie przypisuje biżuterii płci. Odrzuca binarny podział, oferując również neutralną rozmiarówkę, która nie wyklucza, a zamiast tego daje wolność i możliwość wyrażania siebie. Z reprezentowanymi przez markę wartościami utożsamia się również ambasadorka W.KRUK, Martyna Wojciechowska.

- Biżuteria Freedom Elements jest dla każdego, kto zechce ją nosić. To biżuteria unisex. Nie dzielimy, nie narzucamy. Zapraszamy do świata W.KRUK, w którym każdy czuje się mile widziany – wyjaśnia Aleksandra Polak.

Aleksandra Polak, Managerka Zespołu Projektowego W.KRUK / Mat. prasowe