Porządki w ogrodzie, grabienie, pielenie, sadzenie, przycinanie to tylko część obowiązków, które każdy miłośnik zielonych zakątków powienien wykonać. Przebywanie na świeżym powietrzu relaksuje, odrywa od codziennych spraw, pozwala na zebranie myśli i czynny odpoczynek. Pokolenie Y coraz bardziej ceni sobie reguły slow life. Małe uprawy np. ziół lub większe rabaty warzyw i kwiatów pozwalają nam cieszyć się efektem swojej pracy, obserwować wzrost i rozwój, a w efekcie końcowym zbierać owoce i plony. Nie ma to jak powrót do korzeni.

Własna hodowla ziół na parapecie i balkonie to idealny plan na start. Nie wymaga dużej przestrzeni, a w prosty i szybki sposób możemy uzyskać zdrowe, świeże i aromatyczne dodatki do naszych potraw. Pomocne w domowym zielniku będą doniczki o odpowiedniej głębokości, konewki do podlewania i norzyce do przycinania. Jeśli planujemy założyć warzywniak na balkonie lub w ogrodzie przygotujmy się do tego starannie, wybierzmy miejsce i rodzaj warzyw, które chcemy hodować. Warzywa najlepiej sadzić początkiem maja.

Kwiatowe kompozycje na balkon lub w ogrodzie warto dokładnie zaplanować. Korzystajmy z donic i skrzynek, by kwiaty miały dodatkowo piekną oprawę. W pielęgnacji pomogą narzędzia ogrodnicze - rękawice, sekatory, łopatki i grabki.

W ofercie producentów można już znaleźć pierwsze narzędzia ogrodnicze dla dzieci. Jest to świetny pomysł, by od najmłodszego uczyć i bawić jednocześnie.

Jak zadbać o ogród? - galeria>>