Młodzi na start 2024: "od-NOWA"

Tegorocznym hasłem: od-NOWA chcemy zaprosić Was do projektowej wypowiedzi o zmianach, o oczekiwaniach i o nowych technologiach, które pomagają chronić środowisko i zasoby naturalne. Ludzie, jako najbardziej ekspansywni mieszkańcy planety, popełnili wiele błędów. Czas więc spojrzeć wstecz, odnaleźć tę fałszywą nutę i utwór nasz napisać od-NOWA. Aby znów nie powtórzyć tych samych pomyłek, warto sięgnąć po najnowsze badania i technologie, mające na celu ponowne wykorzystanie tworzyw, materiałów i odpadów. Ale uwaga: wyłącznie udokumentowane! Interesuje nas to, co widoczne (forma) i to, co ukryte (tworzywo). Polem do działania, kopalnią wiedzy i źródłem materiałów może być… wszystko. Życie na ziemi, pod ziemią i pod wodą. Interesuje nas uzdrowienie systemu produkcji, reforma w myśleniu o produkcie i materiale, które przynieść mogą nie kolejne kopiuj-wklej z portfolio minionych stuleci, ale realną od-NOWĘ wizerunku oraz od-NOWĘ naszej planety.

Szczegóły konkursu

Kolejny raz zapraszamy do udziału młodych projektantów, studentów szkół artystycznych oraz każdego, kto marzy o sukcesie w świecie designu! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 maja! Szczegóły, dokładny opis i regulamin konkursu dostępny jest na www.mlodzinastart.pl.

Przewodniczącą jury konkursu „Młodzi na start” jest redaktorka ELLE Decoration - Ksenia Kaniewska-Jurczyszyn. Mecenasem konkursu jest: PPNT Gdynia | Centrum Designu, Organizator festiwalu Gdynia Design Days. Patronem medialnym konkursu jest magazyn ELLE.

Do zobaczenia w Gdyni!