Kolor roku 2024 według Pantone to Peach Fuzz. Do tej pory wpisując tę frazę w wyszukiwarce, mogłyśmy natknąć się na informacje o delikatnym meszku na twarzy. Teraz nazwa kojarzona będzie z przodującym trendem zbliżającego się roku. Po niebieskim wpadającym w fiolet, głębokiej czerwieni i duecie szarości z cytrynową żółcią, nadeszła pora na zmianę warty. Zespół ekspertów prestiżowego instytutu kolejny raz przeanalizował, co budzi emocje w popkulturze, modzie, kulinariach, technologiach czy designie. Na podstawie pogłębionego researchu doszedł do wniosku, że tym razem to właśnie brzoskwiniowy zasługuje na laury. Podobnie jak Viva Magneta czy Very Peri w poprzednich sezonach, nowy faworyt Pantone z pewnością znów zagości na wybiegach i półkach sklepów wnętrzarskich. Zanim całkowicie zdominuje nasze tablice na Pintereście, warto poznać go bliżej. Czym się wyróżnia? 

Kolor roku 2024 według Pantone: Peach Fuzz

Peach Fuzz (13-1023) jest otulający i ciepły. Oddziałuje na wszystkie zmysły i wyraża piękno międzyludzkich więzi. W uzasadnieniu decyzji akcent położony jest właśnie na te cechy. „Poszukując odcienia, który najlepiej odzwierciedli naszą wrodzoną tęsknotę za bliskością, wybraliśmy kolor promienny i elegancki w nowoczesnym tego słowa znaczeniu [...] Bez wysiłku łączy młodość z ponadczasowością” – tłumaczy dyrektorka wykonawcza Leatrice Eiseman.

„Aksamitnie delikatna brzoskwinia wzbogaca umysł, ciało i serce” – piszą specjaliści. „Przytulny odcień podkreśla nasze pragnienie wspólnoty i emocje, które się z nią wiążą. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz prezentuje świeże podejście do nowej miękkości. To subtelnie zmysłowy i serdeczny ton brzoskwiniowy przynoszący uczucie czułości, przekazujący przesłanie troski i dzielenia się, społeczności i współpracy”.