Pantone kolor roku 2022

Instytut Pantone wybrał właśnie kolor roku 2022. To przyjemny odcień niebieskiego mocno wpadający w fiolet. Oficjalna nazwa koloru roku według Pantone to 17-3938 Very Peri. To połączenie ma być wyrazem pomysłowości, kreatywności i nowej energii.

-"Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. [...] Intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy życie pisze dla nas nowy scenariusz." - tak swój wybór tłumaczą eksperci z instytutu.

Całkiem podobny odcień był kolorem roku w 2018 - Ultra Violet.  W 2021 mieliśmy za to dwa kolory roku: Ultimate Gray i Illuminating

 

Jak Instytut Pantone dokonuje wyboru koloru roku?


Jak przebiega sam proces wyboru koloru roku? Od początku wymaga dogłębnej analizy i śledzenia trendów. Aby co roku dokonać wyboru, eksperci do spraw kolorów Pantone z Pantone Color Institute™ (tam o kolorach wiedzą wszystko) przeczesują świat filmów, teledysków, sztuki, mody, kulinariów, nowinek w designie, podróży i interesujących miejsc w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych. W ten sposób od 23 lat Pantone wywiera wpływ na decyzje zakupowe w wielu branżach.