Mid - century modern to styl, który nigdy nie wychodzi z mody, zawsze jest trendy. Meble vintage, drewno, sztuka, oryginalne dodatki przyciągają wzrok. Prostota i funkcjonalność to kolejne cechy tego stylu . Jakie są najpiękniejsze pomieszczenia we wspomnianej stylistyce? 

Mid - century modern - klasyka w najlepszym wydaniu

Nowa powojenna estetyka narodziła się na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. Nazwa stylu oznacza środek wieku. Projektanci i dekoratorzy wnętrz sporo inspiracji czerpali z Bauhausu, ponadto dbali, by sąsiadujące ze sobą domy znajdowały się blisko natury. Osadzone w ścianach duże okna i brak wydzielonych pomieszczeń to nie jedyne wyznaczniki nowego stylu. Świeże, jasne i proste pomieszczenia często były wielofunkcyjne. Otwarte strefy pełniły różne role (salon połączony z jadalnią stawał się łatwo kącikiem do pracy). Nic dziwnego, że styl mid - century modern podoba się wielu osobom, nie tylko miłośnikom designu.

Dodatki we wnętrzu mid - century modern

Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju meble i bibeloty stanowiły doskonałe dopełnienie klasycznego mieszkania. W pomieszczeniach królowały skóry, szkło i drewno. Opływowe kształty foteli i krzeseł łączono z geometrycznymi wzorami. Modne dodatki nadawały wnętrzu lekkości, świeżości i ponadczasowości. Dekoratorzy wnętrz bawili się kształtem mebli, fakturą i kolorem. Proponowali nowe rozwiązania, dzięki którym stare pomieszczenia zyskiwały blask. W związku z tym do stylu mid - centuary modern chętnie powracamy i dziś.

Meble w stylu mid - century modern

 Jakie meble to mid - century modern? Na przykład krzesła i  fotele Charlesa i Raya Eamsów, Normana Chernesa, Georga Nelsona i Arne Jacobsena. Nietypowe kolory i wzory mebli zmieniają wygląd domu, narzucają mu określony wygląd. Wystarczy nawet jedno krzesło, by odmienić charakter całego wnętrza. Polskie projekty wpisujące się w ten styl? Fotel Romana Modzelewskiego, fotele Chierowskiego, nasze pikasiaki i serwisy obiadowe w stylu new look.  

Moc koloru we wnętrzu mid - century modern

Ciekawy żyrandol, minimalistyczne biurko lub funkcjonalny półkotapczan to przedmioty, które nigdy się nie zestarzeją, nie wyjdą z mody. Warto, by te przedmioty miały intrygujące barwy. Jeśli ściany mieszkania są w odcieniach beżu, bieli, oliwki, szałwii, brązu lub błękitu, dopieść wnętrze bibelotami w intensywniejszych kolorach. Żywy akcent kolorystyczny doda skromnie urządzonym pomieszczeniom sznytu, elegancji. Tego typu wnętrza są doskonalą propozycją dla fanów minimalizmu, dobrego designu.

Małe mieszkanie w stylu mid - century modern

Ten styl sprawdzi się także na niewielkiej przestrzeni. Trzeba pamiętać o wyeksponowaniu mebli z epoki (wystarczy nawet jedno krzesło z lat 50. by całości nadać dawnego sznytu). Oczywiście wnętrze nie może być "zagracone".