Popularne platformy streamingowe nie zwalniają tempa, a polskie produkcje coraz liczniej się na nich pojawiają (i coraz chętniej oglądają). Po netflixowym hicie, jakim okazał się serial "1670", czas na Prime Video od Amazona. Tym razem obejrzymy film – psychologiczny thriller z gwiazdorską obsadą.

Julia Wieniawa w nowym filmie Prime Video. O czym jest "Nieobliczalna"?

"Nieobliczalna" to opowieść o "szczęśliwym" małżeństwie Martyny (Agnieszki Grochowskiej) i Wojciecha (Paweł Małaszyński). Chociaż realia dalekie są od kreowanych przez parę pozorów, wie o tym tylko ojciec Wojciecha – Stefan, w którego wcielił się Andrzej Seweryn. 

W opowieści wątki bohaterów przenikają się i łączą – przyjaciółką Martyny jest Alicja (Magdalena Cielecka), która samotnie wychowuje 20-letniego syna Daniela (Dawid Ptak). Jest on związany z postacią graną właśnie przez Julię Wieniawę, Adeliną. Ta, pomimo bardzo młodego wieku, nie tylko jest zdana na siebie, ma również pod opieką chorą matkę. Związek z Danielem jest dla niej szansą na lepsze życie. 

Nowa rola Wieniawy. W czym zagrała wcześniej?

Julia Wieniawa w nowym filmie, a właściwie jej rola zapowiada się naprawdę obiecująco, dlatego patrzymy wstecz na poprzednie bohaterki, w które miała okazję się wcielić.

  • Pola "Rodzinka.pl" – znamy ją oczywiście z kultowego już serialu, w którym zagrała u boku Małgorzaty Kożuchowskiej, Macieja Musiała, Tomasza Karolaka i Adama Zdrójkowskiego.
  • Zosia "W lesie dziś nie zaśnie nikt" – horror spolaryzował widzów, a Wieniawa zagrała w nim główną rolę. 
  • "Sala samobójców. Hejter" – w spin-offie popularnego filmu "Sala samobójców" z 2011 roku wcieliła się w epizodyczną rolę influencerki. 
  • "Small World" – Julia pojawiła się również w produkcji Patryka Vegi, w której zagrała u boku Piotra Adamczyka. Podobnie, jak "Nieobliczalna" był to thriller, w którym wcieliła się w młodszą (16-letnią) wersję Oli. 

W ostatnim czasie, oprócz kariery aktorskiej, Julia spełnia się również na małym ekranie, w roli jurorki "Mam talent", oraz tworzy muzykę.