Takie zestawienie specjaliści od kolorystycznych trendów z Instytutu Pantone przygotowują na każdy sezon. Ten raport powstał specjalnie na London Fashion Week 2018 i przewiduje tendencje na nadchodzącą wiosnę. Prezentuje aż 12 modnych kolorów i 4 barwy będące bezpieczną klasyką. Jak wiadomo moda z wybiegu szybko przenosi się na inne dziedziny życia. Dlatego właśnie z uwagą zerkamy na wybrane przez fachowców z Pantone barwy.

Wszystkie je znajdziecie w naszej galerii, a będą to: Cherry Tomato - pomidorowa czerwień, Palace Blue - nasycony, zimny odcień niebieskiego, Ash Rose - brudny róż, Nile Green - jasna zieleń, Meadowlark - żółty, Blooming Dahlia - ciepły, brzoskwiniowy kolor, Ultra Violet - mocny fiolet, Spiced Apple - ciepły brąz, Pink Lavender - lawendowy róż, Almost Mauve - pastelowy, jaśniutki róż, Rapture Rose - zgaszony, ciemniejszy róż i Lime Punch - mocna, jaskrawa limonka. W palecie bazowej są za to: Sailor Blue - klasyczny granat, Harbor Mist - jasna szarość, Warm Sand - piaskowy beż i Coconut Milk - kremowa biel. Ten wybór w dużej mierze pokrywa się z kolorami wytypowanymi we wcześniejszym raporcie dla New York Fashion Week 2018. Sporo tu różu w ciepłych i zimnych tonacjach prawda? Wcale to nas nie dziwi.

Który z kolorów podoba się Wam najbardziej? Czy rzeczywiście te odcienie będą najmodniejsze? Gdzie zgubił się czarny? Dajcie nam znać w komentarzach.