Oficjalne otwarcie Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej miało miejsce 28 września. Już kolejnego dnia dla zwiedzających udostępniona została wystawa czasowa "Wielkie i małe historie". Do dyspozycji oddane zostało 7 300 mkw. przeznaczonych na multimedialną wystawą stałą oraz 1 400 mkw. na ekspozycję czasową, do dyspozycji gości jest również audytorium na ok. 600 osób oraz sala kinowa - ok. 150 miejsc. 

Przestrzeń zieloną o powierzchni 30ha wokół muzeum zagospodarowano tak, by mogli z niej korzystać zarówno zwiedzający, jak i mieszkańcy stolicy. Poza okalającym budynek parkiem, ogród urządzono również na dachu, z którego podziwiać można panoramę miasta. Za projekt budynku odpowiada pracownia WXCA, która zadbała między innymi o estetyczny wymiar inwestycji. W nowoczesnych wnętrzach użyto 12 000 mkw. okładzin fornirowanych i drewnianych oraz kamienia. Natomiast do elewacji wykorzystano 10 000 mkw. marmuru portugalskiego. 

Muzeum Historii Polski jest viralem na Tik Toku 

W ciągu niespełna 3 tygodni od otwarcia na Tik Toku pojawił się szereg wideo dokumentujących odwiedziny użytkowników w placówce. Choć do dyspozycji zwiedzających oddana została wyłącznie jedna sala, w której zobaczyć można wystawę czasową, Tik Tokerzy zapewniają, że multimedia i eksponaty zapewnią rozrywkę na co najmniej godziną wizytę. Muzeum jest darmowe w piątki i święta, a w inne dni do 11 listopada bilety można kupić za złotówkę. 

@sikorski.sikorski #warszawskiemiejscówki #gdzienaweekend #muzeumhistoriipolski ♬ Aesthetic - Tollan Kim
@pretty.little.adventures Nowo otwarte Muzeum Historii Polski 🇵🇱 Znajduje się na Cytadeli Warszawskiej. Obecnie wstę bezpłatny. Częsciowo jeszcze w budowie (otwarte dwa piętra z czterech) 🤌 Na ostatnim piętrze taras widokowy z piękną panoramą miasta. #zwiedzamywarszawe #muzeumwarszawa ♬ Strangers - Kenya Grace