1. TOAST patio • wino • kuchnia 

Toast jest świeżym nabytkiem warszawskiej Pragi. Lokal otworzył się zaledwie trzy tygodnie temu, ale w sieci możemy już znaleźć całkiem sporo pozytywnych recenzji tego miejsca. Goście chwalą restaurację za przytulny dizajn, kameralne patio i pyszne dania oparte na sezonowych składnikach. W menu znajdziecie długą listę śniadań serwowanych codziennie do godziny 13:00 oraz talerzyki, czyli polską wersję tapas idealnie komponujących się z kieliszkiem wina. 

 

2. BAR Mir: raj dla wegan 

Tak! Mapa Warszawy zyskała właśnie kolejny lokal z wegańską kuchnią. Tutaj możecie wpaść na prawdziwie polski, a przy tym jarski obiad. Domowo przyrządzane posiłki mogą okazać się idealną opcją na nadchodzące mroźne dni. W karcie znajdziecie pyszne i bardzo zdrowe, a przede wszystkim przygotowane na miejscu kiszonki czy domowy chleb. A na Instagramie lokalu możecie zamówić do domu przetwory kucharzy baru Mir. 

3. Trójka kielichów 

Prosto z Paryża do Warszawy, a tym razem na ulicę Stalową. O czym mowa? O wine barach, popularnym na zachodzie koncepcie, który coraz śmielej rozgaszcza się nad Wisłą. Trójka kielichów to urokliwy lokal, który codziennie serwuje wspaniałą selekcję win. Można odwiedzić to miejsce by skosztować wybornych autorskich trunków oraz dać się zaskoczyć z pozoru prostym, jednak dobrze przemyślanym daniom. Nas zauroczył twaróg garwoliński, olej rzepakowy z góry św. Wawrzyńca oraz zupa z kiszonych ziemniaków. Z pewnością polecamy odwiedzić to miejsce! 

4. Nicolleta na Francuskiej: vol 2

Słynąca z autentycznej kuchni włoskiej Nicoletta doczekała się drugiej lokalizacji. Tym razem pasty i pizze zawitają na Saskiej Kępie, a dokładniej w dobrze znanej Warszawiakom Białej Willi Łepkowskich. Oprócz klasycznego menu, które zabierze Was w podróż po słonecznej Italii, w karcie znajdziecie również pozycje śniadaniowe.