Cieszymy się jak dzieci! Już od 15 grudnia w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można oglądać polskie wzornictwo na stałej ekspozycji. Wystawa  prezentuje najważniejsze zjawiska w polskim dizajnie na przykładzie najciekawszych prac polskich twórców, od początku XX wieku po czasy współczesne. Pokazuje, jak o projektowaniu myślano w różnych epokach i środowiskach twórczych – od kręgu zakopiańskiego poprzez Warsztaty Krakowskie, Spółdzielnię Artystów „Ład” i modernistów z kręgu grupy „Praesens”. W galerii będzie można zobaczyć obiekty z okresu powojennego, z czasu odbudowy, socrealizmu, po odwilż i poodwilżową nowoczesność – najbardziej dynamiczne lata polskiego wzornictwa – a na przykładach najlepszego współczesnego designu kończąc. 

W nowocześnie zaaranżowanej Galerii Wzornictwa Polskiego znajdziemy zarówno realizacje z seryjnych produkcji, powszechnie znane odbiorniki telewizyjne i radiowe, meble, tkaniny, sprzęt gospodarstwa domowego, jak również wybitne prace polskich autorów, które jako projekty czy modele i prototypy nie zaistniały w powszechnym odbiorze, świadczą jednak o wielkim potencjale polskiej myśli projektowej. 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających już od najbliższego piątku. Patronujemy temu otwarciu i z pewnością zobaczycie u nas niejedną relację z tego wydarzenia. Jeśli sami nie możecie wybrać się w tym czasie do Muzeum Narodowego w Warszawie to uważnie śledźcie nasz instagram! Postaramy się trzymać rękę na pulsie i na bieżąco Was o wszystkim informować.