Cały ten rok w świecie architektury i designu upłynął pod znakiem personalizacji. – To bez wątpienia jeden z kluczowych obecnie makrotrendów. Definiuje podejście producentów, projektantów, a przede wszystkim samych miłośników pięknych wnętrz. Dom ma być przedłużeniem osobowości mieszkańców – objaśnia Dorota Gutkowska,  założycielka MILOO HOME i dodaje:
– Jednak o ile w ciągu roku mówimy o sprawach tak zasadniczych jak potrzeby funkcjonalne czy ergonomia, o tyle u progu świąt możemy się skupić na kwestiach najprzyjemniejszych. Mam na myśli ulubiony styl, ukochane kolory, a także kształty czy zdobienia bombek choinkowych, które budzą najmilsze wspomnienia z dzieciństwa. Właśnie tak warto dziś podejść do komponowania świątecznych ozdób w całym domu. W modzie są dekoracje, które budzą ciepłe emocje – podkreśla ekspertka. 

Materiały prasowe

Oto powód, dla którego tegoroczne propozycje MILOO HOME na Boże Narodzenie układają się w cztery mocno różniące się kolekcje. Bez wątpienia każdy znajdzie w nich doskonałą propozycję do własnego mieszkania. 

Tradycja młoda duchem – Holly Jolly

Jak świąteczny stół łączy wszystkie pokolenia, tak w tej kolekcji klasyka spotyka się z nowoczesnym designem. Wyraźnie mówi o tym już sama paleta kolorów. Z jednej strony czerwień i zieleń, bez których nie sposób wyobrazić sobie Bożego Narodzenia, z drugiej natomiast duet czerni z bielą, charakterystyczny dla współczesnego wzornictwa. A wszystko to z akcentami eleganckiego, lecz ciepłego złota. 

Materiały prasowe

Kolekcja „Holly Jolly” obejmuje liczne rodzaje ozdób. Z myślą o dekoracji choinki pojawiły się tu m.in. bombki, bączki, dzwonki i zawieszki w formie lasek cukrowych, pierniczków czy statuetek (np. dziadka do orzechów, bałwanka, wróżki). W przestrzeni domu może z kolei stanąć świecznik z postacią żołnierza albo figura umundurowanego łosia, jelenia lub lisa. Szczególnie modną propozycją jest Mikołajowy balon z koszem. 

Łatwo tu dobrać ozdoby do wnętrza w stylu klasycznym lub rustykalnym. Kolekcja „Holly Jolly” pozwoli jednak w dowolnej przestrzeni wyczarować atmosferę świąt jak z domu dziadków. Nawet w ultranowoczesnym apartamencie pośrodku gwarnego miasta!

Minimalistyczna elegancja – Winter Shadow

Tę nowoczesną kolekcję zainspirowały zimowe krajobrazy z krajów Północy. Stąd dialog śnieżnej bieli, lodowego srebra oraz tajemniczej czerni, którą rysują się w grudniu sylwetki ludzi, zwierząt i drzew. Osiągnięciem estetyki skandynawskiej, tak cenionej również nad Wisłą, jest jednak przede wszystkim wyrafinowana prostota. Tu, w zimowej odsłonie, emanuje elegancją, a nawet luksusem. 

Materiały prasowe

Za sprawą powściągliwych form, ozdoby z kolekcji „Winter Shadow” wnoszą do domu ciszę zimowego poranka. Znakomicie sprawdzą się we wnętrzu w stylu loftowym czy minimalistycznym, a w aranżacji skandynawskiej podkreślą jej północnoeuropejskie korzenie. 

Ponadczasowa prostota wystudiowanych bombek, sopli, zawieszek, figurek (m.in. żołnierza, jelenia czy symbolicznie przedstawionej choinki) harmonijnie połączy się jednak z niemal dowolną stylistyką mieszkania. Jeszcze bardziej uniwersalny charakter mają minimalistyczne ledowe drzewka oraz ozdobne kule. 

W harmonii z przyrodą – Glow Nature

Święta to okazja, by zbliżyć się do siebie nawzajem, lecz także, by zacieśnić więź z naturą. Wystarczy, że w salonie stanie żywa choinka pachnąca lasem. Reszty dopełnią dekoracje z kolekcji „Glow Nature”, którą można określić jako hołd dla piękna i majestatycznego spokoju przyrody. Wprost z natury czerpie już gama kolorystyczna, bazująca na odcieniach bieli, beżu, bursztynu i złota. Paleta ta emanuje harmonią, spokojem, ciepłem. 

Materiały prasowe

Do wyboru są m.in. bombki w wielu kształtach i kolorach, od prostych po misternie zdobione. Nie zabrakło też figurek m.in. żołnierzyków, jeleni czy symbolicznych choinek, stylizowanych na woskowane drewno. Wiele urody mają dekoracje wykonane z transparentnego szkła, a także modele złocone.

Ozdoby świąteczne z kolekcji „Glow Nature” to oczywisty wybór do wnętrza w stylu naturalnym, jednak oczywiście nie tylko. Świetnie zaprezentują się w domu w konwencji scandi lub loft. Podkreślą autentyzm aranżacji rustykalnej. A chłodnemu minimalizmowi dodadzą nieco przytulności, jednak w harmonijny, zrównoważony sposób. 

Z artystyczną ekspresją – Extravaganza

Ta biżuteryjna kolekcja bombek i zawieszek jest przejawem żywiołowej ekspresji, która atmosferę świąt odczytuje w oryginalny, bajkowy sposób. Jej światem zawładnęły przyjazne istoty – ważki, pszczoły, motele czy żuki. Nie zabrakło tu także postaci aniołów, elfów ani… baletnic, wywijających piruety w powietrzu. 

Materiały prasowe

Wszystkie te ozdoby mienią się intensywnymi odcieniami zieleni, błękitów i fioletów, a przy tym pobłyskują akcentami złota. Bogate zdobienia dodają im jednocześnie artystycznego wyrazu. Kryje się tu wyraźna zachęta, aby dom przybrać na Boże Narodzenie na swój własny sposób – bez oglądania się na konwencje. 

Kolekcja „Extravaganza” to propozycja dla miłośników boho, czyli stylu bohemy artystycznej. Bajkowe propozycje urzekną jednak również niejedno dziecko. A i bardzo poważni dorośli bez wątpienia dostrzegą tu znakomity sposób na uatrakcyjnienie choinki, co roku ubieranej w te same, tradycyjne ozdoby. Niech tym razem świąteczne drzewko wyróżni się jako jedyne w Polsce!

Cztery najnowsze kolekcje ponadczasowych ozdób choinowych – a także wiele wspaniałych wnętrzarskich pomysłów na prezenty! – czekają w salonach stacjonarnych MILOO HOME oraz na www.miloohome.pl