Czy mamy na sali miłośników awokado? Z pewnością zainteresuje ich ta nowinka! Otóż Joseph Joseph, marka produkująca głównie drobne gadżety kuchenne (na przykład miski, dozowniki na płyn do naczyń, czy noże do pizzy), stworzyła właśnie narzędzie do krojenia awokado.

Czym różni się ono od zwykłego noża? Otóż GoAvocado potrafi nie tylko obrać i pokroić owoc, ale także uchroni od przypadłości zwanej "ręką awokado" (avocado hand). Jeśli zastanawiacie się co to takiego, to już wyjaśniamy! Podobno podczas wyjmowania pestki za pomocą zwykłego noża dochodzi często do urazów dłoni. Zamiast w pestkę trafia on po prostu w rękę. Przed takim wypadkiem ostrzegała w jednym z wywiadów Meryl Streep, która sama miała kiedyś tego rodzaju problem przy pozbywaniu się pestki. Przed niefachowym obieraniem owocu ostrzegają też chirurdzy.

Specjalny chwytak w przyrządzie Joseph Joseph zapobiega urazom dłoni. Dzięki niemu można więc kroić awokado prosto, ale i bezpiecznie. Nożyk wygląda dość zgrabnie, ma zieloną rączkę, ostrze i kosztuje 8 euro. Kupicie? :)