Home office to obecnie konieczność dla wielu z nas. Wirtualne, służbowe spotkania przez Zoom i Skype stały się codziennym punktem dnia. Praca z domu nie zawsze jest łatwa, kiedy do służbowych spraw dochodzą jeszcze codzienne obowiązki. Jeśli nie macie ochoty na pokazywanie swojego nie zawsze idealnego wnętrza podczas wideokonferencji, to z pomocą przychodzi właśnie kultowe Studio Ghibli. Japończycy udostępnili teraz bezpłatnie 12 tapet, które doskonale posłużą jako tło do konferencji internetowych

Bezpłatne tła do wideokonferencji od Studia Ghibli

Na każdej z 12 tapet znajduje się inny kadr z animacji Studia Ghibli. Do wyboru mamy tu ulubione postacie z Mój sąsiad TotoroKsiężniczki Mononoke i Ponyo. Jest też zbiorowa scena z Makowego wzgórza. Większość to po prostu bardzo estetyczne kadry przedstawiające wnętrza lub krajobrazy z filmów studia. Do pobrania jest na przykład drzewo wiśni z Księżniczki Kaguya, warsztat modystki Sophie z Ruchomego zamku Hauru, fragment miasteczka duchów ze Spirited Away: W krainie bogów czy regał pełen wypieków z Podniebnej poczty Kiki
Większość tapet Studia Ghibli ma szerokość 1920 x 1080 pikseli. Pobierzecie je w tych wymiarach z ich strony internetowej. Możecie zmienić ich rozmiar i dostosować do używanej przez Was aplikacji.

Jeśli zamiast kreskówki wolicie tło z uporządkowanym i stylowym wnętrzem to wybierzcie tapety od Westwing. Ich eksperci stworzyli 9 darmowych filtrów do aplikacji ZOOM. Jak je zdobyć?
Wejdź na stronę: westwing z poradami i trikami, odszukaj i wybierz ulubione zdjęcie a następnie zapisz je na pulpicie (najedź na nie kursorem, kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz „zapisz obraz jako”). Potem wybierz je jako wirtualne tło już w  aplikacji Zoom.