Kochamy miód, staramy się pomagać pszczołom (czy macie już w swoich ogródkach i na tarasach proste poidełko DIY? Prosta instrukcja zrobienia go TUTAJ), więc w oko od razu wpadły nam produkty polskiej marki Sobotni Miód: miody i woskowe świece. W wielkopolskiej Sobocie już kolejne pokolenie pszczelarzy opiekuje się rodzinną, rzemieślniczą pasieką. Dla swoich produktów stworzyli cieszące oko, estetyczne opakowania.

Polskie miody (między innymi gryczany z solą morską, orzechami albo chili, wielokwiatowy z płatkami róży albo pyłkiem) pakowane są do kwadratowych słoiczków z minimalistycznymi etykietami. Słoiki zwieńcza drewniana nakrętka. Od wiosny do każdego produktu dołączana jest w ramach kampanii Bee Friendly przywieszka z papieru z makulatury z mieszanką nasion roślin miododajnych. Wystarczy najpierw zamoczyć a potem zasadzić tę karteczkę w swoim ogródku lub w doniczce, by za jakiś czas cieszyć siebie i bzyczące zapylacze przyjaznymi im roślinami. 

W ofercie Sobotniego Miodu znaleźliśmy też świece z pszczelego wosku w eleganckich, czarnych pojemnikach z drewnianym wieczkiem - Bee Safe i Bee Strong. Ważne: spalanie wosku pszczelego emituje jony ujemne w powietrzu oczyszczając je. Produkty marki można kupić w sieci i w niektórych sklepach stacjonarnych.