Ceglane ściany, oryginalne stropy, piękne okna - "zamieszkać w lofcie" - to jedno z mieszkaniowych marzeń wielu z nas. Niektórym udaje się znaleźć takie mieszkanie. Do jednego z nich zaglądamy dziś. Ten loft o powierzchni 72,5 m2  znajduje się w Szczecinie, w magazynie należącym dawno temu do fabryki marmoaldy.

W pomieszczeniach magazynu przedwojennej fabryki marmolady, powstało komfortowe mieszkanie. Aby tak się stało, postindustrialna duża i otwarta przestrzeń została podzielona na cztery wygodne pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, sypialnię, gabinet i łazienkę. 

Oprócz ceglanych ścian i stropów, podkreślających przemysłową przeszłość miejsca, zachowały się tu oryginalne drewniane podłogi, które zostały pieczołowicie odrestaurowane. Do tych oryginalnych, surowych w wyrazie elementów, doskonale pasują starannie dobrane, nietuzinkowe meble i lampy vintage z lat 50-tych i 60-tych. To przedmioty zaprojektowane w Danii, Holandii, Czechosłowacji i Polsce. Ich renowacją zajęła się firma Loft Kolasiński. Polski kilim z lat 30. XX w., także odnalazł się doskonale we wnętrzach loftu.

Choć meble kuchenne z drewnianej sklejki z marmurowym blatem są nowe, idealnie spajają  zastaną architekturę  i perełki designu z przeszłości.

Za realizacją tego ciekawego projektu stoi studio projektowe Loft Kolasiński.

Loft Kolasiński to prężnie działająca pracownia projektowa. Tworzą nie tylko pełne, oryginalne projekty wnętrz prywatnych i publicznych. Zespół, na potrzeby realizacji, projektuje i produkuje świetne jakościowo meble i akcesoria (głównie z drewna). Co ciekawe, firma Loft Kolasiński projektuje także dywany, które później są ręcznie tkane w Nepalu!

To jeszcze nie wszystko - oprócz własnych projektów wnętrz studio Loft Kolasiński wyszukuje perełki vintage: meble, oświetlenie, ceramikę, grafiki, a nawet dywany. Meble, lampy i dodatki odnawiane są w zgodzie ze sztuką i zawsze przy zachowaniu oryginalnego charakteru przedmiotów. Grupa rzemieślników, artystów w swoim fachu, także specjalistów rzadko spotykanych dziedzin skupionych wokół Loft Kolasiński, ciągle się powiększa i firma może realizować nietypowe projekty. Mają na koncie wiele ciekawych, nieszablonowych realizacji; wśród nich są  adaptacje poddaszy i starych domów oraz postindustrialnych budynków (m.in. pokazany przez nas loft w fabryce marmolady). 

GALERIA>>>>>

Tekst: Ela Stasiak